Po veľmi ťažkej nehode malo dievčatko namiesto nôh iba obyčajnú basketbalovú loptu: Mladé dievča sa aj napriek tomuto hendikepu stalo úspešnou športovkyňou!

Zoznámte sa dnes s 20-ročnou mladou dámou menom Qian. Zdá sa, že je obyčajným tínedžerom ako všetci ostatní, ale už na prvý pohľad môžete spoznať, že jej životný príbeh je jedinečný a inšpirujúci.

Qian vyrástla na vidieku v juhozápadnej čínskej provincii Yunnan. Keď malai 4 roky, prišla počas škaredej autonehody o obe dolné končatiny. Keďže vyrastala v chudobnej oblasti, nebolo možné, aby jej jej rodina kúpila protézy. Musela teda improvizovať.

V dolnej časti jej tela jej bola umiestnená basketbalová lopta a Qian nezostávalo nič iné, než sa naučiť chodiť po rukách. Miestni obyvatelia ju tak začali prezývať „basketbalové dievča“.

Jej príbeh upútal pozornosť najrôznejších čínskych médií a zanedlho potom Qian odcestovala do Pekingu, aby zadarmo získala dve umelé končatiny v Centre pre výskum rehabilitácie, ktoré poskytuje pomoc zdravotne postihnutým ľuďom v Číne už viac ako 20 rokov.

To, čo sa Qian vtedy stalo, ju veľmi zasiahlo. Ani nie tak z dôvodu toho, že už nebude môcť behať vonku, ale skôr preto, že bola nútená opustiť školu aj svojich vrstovníkov. Tvrdá realita pre ňu však nebola dôvodom vzdať sa!

Našla si iné príležitosti, ako žiť svoj život naplno. Pripojila sa k miestnemu plaveckému klubu pre zdravotne postihnutých, ktorý bol prvým svojho druhu v Číne.

Keď som sa učila plávať, musela som do toho dať viac ako iné deti. Zdalo sa, že nie som vôbec schopná plávať vo vode. Dusila som sa, „rozpráva Qian o svojich prvých plaveckých začiatkoch.

Spočiatku to bolo určite ťažké, ale táto odhodlaná mladá dáma sa nevzdala bez boja a nakoniec sa stala úspešnou športovkyňou. Každý deň trénuje štyri hodiny s cieľom jedného dňa vyhrať medailu pre svoju krajinu na paralympijských hrách.

Jej inšpirujúci príbeh z nej urobil čínsku celebritu, ktorej odvaha je známa ľuďom naprieč celou zemeguľou.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!