Podvodník zavolal babičke a požadoval od nej nemalé peniaze za jej vnuka, ktorý spôsobil vážnu nehodu: Na TO, čo urobila starká, nezabudne naozaj do konca života!

Vieme o mnohých prípadoch, na ktoré upozorňuje polícia – falošné podvody a krádeže páchané na starších občanoch, pod vymyslenými legendami s rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli od nich podvodne vylákať alebo ich okradnúť o celoživotné úspory.

Podvodníci dlhodobo a cielene volajú seniorom na ich pevné linky alebo mobily a predstavujú sa ako lekári alebo zdravotné sestry. Seniorom oznámia, že ich príbuzný spôsobil dopravnú nehodu, leží v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a súrne potrebuje peniaze na vyplatenie škody, ošetrenie a neoznámenie prípadu polícii. Seniorov dôrazne žiadajú, aby nikoho nekontaktovali, s nikým túto záležitosť nepreberali, lebo ich príbuzný bude mať z toho problémy a môže ísť do väzenia, pretože šoféroval pod vplyvom alkoholu a pri nehode ťažko zranil dieťa alebo tehotnú ženu.

Podobný prípad sa stal tejto babičke, z Ruska, tá sa s podvodníkom však vysporiadala po svojom…

Ráno o desiatej jej zazvonil telefón. Babička Maria Ivanovna odložila pletenie a zdvihla ho.

 – Váš vnuk sa práve zaplietol do vážnej dopravnej nehody. Je vinný, – narýchlo vysvetlil cudzinec.

– Nabúral do drahého zahraničného auta a pasažieri sú zranení, a je tam jedna strata na životoch. Za túto dopravnú nehodu mu hrozí od troch do piatich rokov väzenia.   Aby ste svojmu vnukovi pomohli vyhnúť sa väzeniu, budete musieť zaplatiť!

– Koľko potrebujete? – Odpovedala babička.

– Dvesto tisíc! (Ruské ruble v prepočte na eurá majú hodnotu približne 2313 eur, pozn. redakcie)  – povedal rozhodne na druhom konci linky. – Pripravte si peniaze, pošleme ku vám muža, ktorý ich vyzdvihne a vy sa nemusíte báť, že by sme to nahlásili polícií. Nikomu o tomto nevravte, inak váš vnuk pôjde určite do väzenia! 

„Ale ja doma také peniaze nemám,“ vzlykala Maria Ivanovna.  – Musím ísť do banky, ktorá je na druhom konci mesta.

– Nadiktujte mi adresu a choďte pred dom, ku vášmu domu príde strieborný „Zhiguli“, ktorý vás zavedie tam, kam potrebujete. A pamätajte – nikomu ani slovo! Je to v najlepšom záujme vášho vnuka.

Vodič prešiel s babičkou polovicu mesta a zastavil jej pri obchodnom centre.

Maria Ivanovna opustila auto a o pol hodiny neskôr sa vrátila:

– Zabudla som si PIN kód z bankomatovej karty, – ťažko si povzdychla. – Musíme sa vrátiť. Mám to tam zapísané v zošite …

Maria Ivanovna z obchodného domu, ktorý bol 30 kilometrov od jej bydliska však vyšla s dvoma vrecami zemiakov a sieťkou cibule.

– Naložte to do kufra a poďme! – povedala znudenému a nervóznemu chlapovi.

– Do banky? – opýtal sa znova.

„Domov,“ povedala Maria Ivanovna. – Do banky hádam nepôjdem so zemiakmi a ešte bez pin kódu! 

Vodič sa zamračil, ale nič nepovedal. Začalo sa stmievať. Ten chlap bol nervózny a Maria Ivanovna bola pokojnejšia ako kedykoľvek predtým.

„Pomohli by ste starej dáme s nákupom?“ Povedala a vystúpila z auta. A podvodník ju poslušne nasledoval na piate poschodie aj s nákupom. A tam ho už čakali policajti.

– A čo váš vnuk?! – Kričal muž, ktorého policajti zadržali a on bol zmätený.

„Nemám žiadneho vnuka,“ odpovedala neúspešná obeť podvodu pokojne. – V správach nehovorili o žiadnej dopravnej nehode s ľudskými obeťami. Hneď som pochopila, čo ste zač!

– Prečo prečo ste teda išli so mnou do banky?

– Chcela som si zaplatiť inkaso za byt a telefón.

– A do obchodu?

Kúpiť si zemiaky a cibuľu, ktorá mi chýbala, – vysvetlila Maria Ivanovna.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!