Policajt uvidel dieťa v rozhorúčenom aute už bez známok života: Okamžite však rozbil okno a začal ho oživovať, avšak niečo bolo inak…

Dieťa v aute. Obdobné prípady bohužiaľ nie sú nijak vzácne, a keď sa stanú, vie o nich razom celý svet. Myslíme tým situáciu, keď niekto počas teplých letných mesiacov nechá po nejakú dobu dieťa zatvorené v aute.

Väčšinou sa to rodičia snažia vyjadriť slovami: „za chvíľu som späť, nič sa nemôže stať“.

Jedného horúceho júlového dňa v USA všetko nasvedčovalo tomu, že dôjde k tragédií. Na tiesňovú linku volali znepokojení občania, ktorí si na parkovisku obchodného domu povšimli zaparkovaného vozidla, v ktorom bolo ponechané dieťa, ktoré nejavilo známky života.

Na miesto bol okamžite vyslaný poručík Jason Short, ktorý obhliadkou vozidla zistil, že sa na zadnom sedadle nachádza deka a pod ňou vyčnievajú malé detské nohy. Dieťa na žiadne signály nereagovalo a poručík teda neváhal, rozbil okenné sklo a dieťa z auta vytiahol. Pretože dieťa nejavilo známky života, začal ihneď s resuscitáciou, tak, ako bol naučený. Po chvíli si však uvedomil, že je niečo inak, že telo na jeho oživovacie pokusy vôbec nereaguje.

Nešlo totiž o skutočné dieťa, ale o hračku, ktorá však bola od ozajstného dieťaťa na nerozoznanie.

Potom sa k vozidlu dostavila aj majiteľka, Carolynne Seiffert, ktorá bola veľmi prekvapená prítomnosťou policajtov aj ďalších prítomných. Ochotne vysvetlila, že bábiku zakúpila za 2300 dolárov práve preto, že sa jedná o tak vernú napodobeninu skutočného dieťaťa. Navyše uviedla, že týchto bábik vlastní niekoľko. Hovorí sa im „reborn dolls“, doslova „znovuzrodené bábiky“ a niektoré webové stránky sú dokonca koncipované tak, že si ich nekupujete, ale adoptuje za poplatok, ktorý fakticky samozrejme predstavuje kúpnu cenu bábiky.

Aby v budúcnosti k podobným nedorozumeniam nedochádzalo, prišla Carolynne s originálnym nápadom, kedy si nechala na zadné sklo vozidla vyrobiť nálepky informujúce o tom, že sa v aute nachádza bábika, a nie skutočné dieťa a nie je tak žiadny dôvod na obavy.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!