Policajta dojalo dieťa, ktoré mu zavolalo: Chlapček ho prosil o jediné…

Pre dieťa je strata rodiča to najhoršie čo sa mu môže v živote prihodiť. Niektorí ľudia sa tak do konca života uzavrú do seba a nechajú sa ničiť smútkom, zatiaľ čo iní sa snažia situáciu napraviť.

Presne tak tomu bolo v prípade tohto malého chlapca, ktorý zavolal políciu, aby sa pokúsil nájsť svoju matku, ktorá odišla do neba.

Bol to vtedy päťročný chlapec, ktorý práve prišiel o mamičku. Než však odišla kvôli bolestiam do nemocnice, požiadala ho, aby zostal doma s bratom a počkal, kým sa vráti.

Napriek tomu, že obe malé deti urobili to, čo im bolo povedané, ich mamička sa bohužiaľ nikdy nevrátila.

Keď sa opýtali otca, čo sa stalo, vysvetlil im, že odišla do neba a teraz žije v raji.

Aj napriek tomu sa však malý chlapec rozhodol zavolať políciu, aby ju našiel. Chlapček sa pokúsil policajtovi vysvetliť, že hľadá svoju mamičku, ktorá odišla do neba, a že mu chýba jej objatie. Dokonca mu rozprával, ako ho utešovala a spievala mu pesničku, aby mu uľavila od bolesti, keď ho bolela noha.

Poprosil ho o pomoc pri hľadaní.

Tvárou v tvár toľkej bolesti tak policajt Lee vynaložil nadľudské úsilie, aby zostal silný a upokojil malého chlapca. Dokonca prišiel so skvelým nápadom, ako chlapcovi umožniť komunikáciu s matkou.

Strážnik chlapca požiadal, aby šiel s oteckom kúpiť červené balóniky a priložil k nim malú kartičku, na ktorú napíše všetko, čo chce mamičke povedať, a potom ho nechá vyletieť do neba.

Chlapček tak s radosťou začal mamičke pravidelne posielať nežné a dojemné odkazy s kresbami.

Po niekoľkých mesiacoch však stále nedostával odpovede a preto sa rozhodol opäť zavolať policajtovi, aby mu to vysvetlil. Akonáhle agent zdvihol telefón, spoznal smutný hlas malého chlapca a vysvetlil mu, že jeho mamička je možno preč a že mu určite čoskoro odpovie.

Keď Lee dosiahol dôchodkový vek, rozhodol sa, že chlapcovi urobí radosť. Požiadal svojich kolegov, aby mu priniesli množstvo červených balónikov, a on tak mohol matke písať ďalej.

Tiež ho pravidelne začal navštevovať v škole, aby ho skontroloval jeho poznámky a prezrel si jeho kresby.

Policajt sa rozhodol chlapčekovi posielať pohľadnice, kde ho za jeho kresby a listy mamičke chválil. Háčik však bol v tom, že sa podpisoval ako mamička, a tak sa chlapec konečne dostal svoje odpovede a mohol byť šťastný!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: