Pre Downov syndróm si nevedela nájsť vôbec žiadnu prácu: Rozhodla sa nakoniec založiť si vlastnú firmu a dosahuje úspechy!

Colette Divittová (30) sa narodila s Downovým syndrómom, no nedovolila, aby jej choroba bránila v snoch. Zavčasu si začala hľadať prácu, no čoskoro si uvedomila, že to nie je také ľahké. Ostatní ľudia mali predsudky o jej diagnóze a schopnostiach.

 Opakovane jej hovorili, že hoci má vlastnosti, ktoré potrebujú, na túto prácu sa nehodí.

Colette vždy rada pracovala v kuchyni a koláčiky piekla aj doma so svojou rodinou. A boli veľmi chutné. Proste skvelé! „Opakovali sme jej: sú to veľmi chutné koláčiky. Mala by si ich začať predávať!“ povedala pre CBS jej matka Rosemary Alfredová.

A keď už bolo dievča konečne unavené zo všetkých negatívnych odpovedí a nikto ju nezamestnal, rozhodla sa živiť svojou záľubou a s radosťou si založila vlastnú firmu Collettey Biscuits.

Všetko to začalo malým prenajatým priestorom v miestnom bostonskom obchode. Bol to jediný obchod, ktorý jej dal príležitosť a chcel predávať jej koláčiky. Po reklamnom odkaze o aktivitách mladej podnikateľky sa však tržby zvýšili a dopyt výrazne vzrástol!

Čoskoro mala objednávky na niekoľko tisíc koláčikov a aby mohla zákazníkom vyhovieť, musela zamestnať ďalších pracovníkov!

Jej cieľom je dať možnosť pracovať aj iným ľuďom v rovnakej situácii ako je ona. Chce dať príležitosť všetkým tým, ktorí sú vylúčení z trhu práce.

„Myslím si, že ju k tomu viedli všetky neúspechy v zamestnaní. Som rada, že sa nevzdala a dokázala to,“ povedala novinárom matka Colette a opísala, aká je hrdá na svoju dcéru, ktorá je dnes inšpiráciou pre ďalších ľudí s rôznym postihnutím.

Aký skvelý a inšpiratívny príbeh! Colette ukázala, že bez ohľadu na to, aké predsudky o človeku máte, každý má rovnakú šancu na úspech – pokiaľ chce!

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!