Pre všetkých, ktorí už nie sú bohužiaľ medzi nami: „Až po smrti svojej milovanej mamičky som si uvedomil, čo všetko mi naozaj veľmi moc chýba.“

Každý z nás uvedomí, čo u chýba, až po smrti blízkeho človeka, zvlášť, keď zomrie naša matka. Nič horšieho v živote človeka snáď nemôže nastať.

Potvrdzuje to aj tento príbeh muža, ktorého navždy opustila jeho matka.

Mala 86 rokov a do posledných dní bola veľmi vitálna, silná a energická. Nečakal, že k niečomu podobnému dôjde. Keď zomrela, bol v šoku a nevedel, čo si vo svojom živote počať.

Nič nenasvedčovalo tomu, že sa blíži koniec jej života. Práve naopak. Pri poslednej víkendovej návšteve vyzerala veľmi vitálne a spokojne. Uvarila veľmi chutný obed. Skvelý domáci vývar a skvelú sviečkovú. Upiekla aj jeho obľúbené džemové šišky. Celé popoludnie sa rozprávala a hrala sa s deťmi. Pri odchode sa s každým rozlúčila a dala mu pusu. Svojmu synovi povedala, že ho miluje. Akoby tušila, že sa jedná o posledné stretnutie s rodinou a že ju už nikdy neuvidí.

Vea to, alebo nie? Ráno mužovi zazvonil telefón a na obrazovke videl neznáme číslo. Keď hovor vzal, počul veľmi negatívnu správu. Akú? Bolo mu povedané, že jeho matka zomrela. Že večer zaspala a ráno sa už neprebudila. Muž bol zrazu v šoku. Smrť blízkeho človeka zasiahne každého. Veď to nie je ani 24 hodín čo s ňou hovoril a nič nenasvedčovalo tomu, že ide o posledný deň, čo je nažive.

Nielen na pohrebe, ale aj týždne, ba až mesiace po tom si vyčítal celý rad vecí.

Smrť blízkeho človeka ovplyvní naše životy a my začneme premýšľať, čo by sme urobili inak. Tento muž to mal rovnako. Vyčítal si, koľkokrát bol na svoju matku hrubý. Koľkokrát nemal na jej návštevu čas, koľkokrát zrušil nedeľný obed, na ktorý bol pozvaný. Koľkokrát ju nechcel počúvať a koľkokrát odmietal jej rady.

Keby to šlo, všetko by vrátil a vedel by, že s matkou udržoval ten najlepší vzťah, aký len mohol.

Teraz už vedel, že je na všetko neskoro. Čo by dal za to, aby mohol opäť počuť jej hlas. Pozvanie by nikdy neodmietol a jej rady už vôbec nie. Prial by si, aby tu bola opäť s ním as jeho rodinou. Bude to mnoho preplakaných dní, budete to mnoho vyčítaní a bude to mnoho spomienok, ktoré človeka čakajú, keď mu niekto blízky odíde. Tento príbeh je o to horší, že išlo o jeho mamičku. A tá odišla zo dňa na deň, z ničoho nič. Nebola ani chorá, ani nemala žiadny zdravotný problém.

Bez ohľadu na to, aký vzťah ste s rodičmi mali, alebo aký druh rodičia to boli, zmení nás to hlboko a navždy – mentálne, fyzicky a emocionálne, po zvyšok nášho života. Vážte si svojich rodičov a milujte ich, kým sú nažive!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!