Pri narodení merala iba 25 centimetrov a lekári jej vtedy nedávali ani rok života: Toto dievčatko je ale obrovská bojovníčka!

Čakanie na bábätko je jedna z najpríjemnejších vecí, ktoré sa rodičom môžu stať. Zároveň dúfajú, že s ich dieťaťom bude všetko v poriadku. Žiaľ, nie vždy to tak je.

Po troch dcérkach čakala Emma Newmanová a jej manžel Scott štvrté dievčatko.

Nadšenie bolo opäť veľké. „Počas tehotenstva som bola veľmi guľatá, ​​takže s manželom sme ani len netušili, že s dieťaťom môže byť niečo v neporiadku.“ Keď Emma porodila, videla, že jej dcéra je veľmi maličká. Rodičia jej dali meno Charlotte, no nevedeli, či prežije.

Charlotte Garsideová pri narodení v roku 2007 merala 25 centimetrov a vážila 900 gramov.  Lekári jej nedávali ani rok života.

Po pár vyšetreniach vyšli najavo prvé diagnózy. Ich dcéra mala špeciálnu formu nanizmu, ktorá je vo svete veľmi zriedkavá, na svete ju má asi 100 ľudí!

Pacienti sú malí, nápadne zaostávajú v raste po 3. mesiaci života. Postava býva súmerná, hoci rast trupu zaostáva oproti končatinám. Tvár ma bábikovitý vzhľad, býva vyklenuté čelo.

Rodičom lekári predpovedali, že sa ich dcérka zrejme nedožije ani prvých narodenín, Emma im však každý deň dokazuje, že je poriadna bojovníčka.

Aj napriek zlej prognóze pred 9 rokmi úspešne nastúpila do prvej triedy. Rodičia museli Charlottu obliekať do šiat pre bábiky a používali plienky veľkosti kreditnej karty. Dnes meria už takmer 70 cm, no ešte stále nosí oblečenie pre novorodencov. Váži okolo 6 kilogramov.

„Je naozaj malá, ale má skvelú povahu a chce robiť to isté, čo jej rovesníci,“ hovorí jej mama. „Život bez Charlotte by bol veľmi nudný. Keď sa usmeje, musíte jej úsmev opätovať. Je naozaj krásna,“ dodáva mama.

Ako rodičia totiž môžu byť pre mnohých príkladom.Prestali sme myslieť na to, čo bude, chceme využiť všetky krásne chvíle, ktoré nám boli dopriate,“ pokračujú rodičia.

Hoci v roku 2022 o nej nebolo známych veľa informácií; úprimne dúfame, že je v poriadku. Jediné najnovšie správy o nej sú z júna 2021. V roku 2012 mala 5 rokov, takže v súčasnosti môže byť jej vek okolo 14-15 rokov.

Emme prajeme dlhý život a všetko len to najlepšie! Pre mnohých môže byť príkladom. Zdieľajte tento príbeh a ukážte svoju podporu tomuto dievčaťu.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!