Rodičia, ktorí nemohli mať detičky si adoptovali štyroch súrodencov: Keby tak neurobili, museli by ich rozdeliť!

Keď sa narodia deti, je to pre väčšinu žien jeden z najúžasnejších zážitkov a darov v živote. Nie každý má ale možnosti bábätko mať. Svet je plný párov, ktoré dieťa mať nemôžu a existujú na to rôzne dôvody. V tomto prípade im zostáva iba adopcia alebo pestúnstvo, vďaka ktorému môžu aspoň na čas poskytnúť domov deťom, ktoré nemajú to šťastie na rodičov.

Erica a Phil Watsonovci boli jednými z tých, ktorým sa nepodarilo počať dieťa. Keď si uvedomili, že už vyskúšali všetko, rozhodli sa stať pestúnmi. To ešte nevedeli, ako toto rozhodnutie zmení ich životy.

V roku 2015 bolo všetko pripravené a pár sa mohol stať pestúnmi.

Krátko nato už boli kontaktovaní sociálnymi službami, ktoré im oznámili, že majú štyri deti, ktoré potrebujú domov. Boli to súrodenci, ktorých ich vlastní rodičia zneužívali a nestarali sa o nich, kým nezasiahli práve sociálne služby.

Obaja ale pracovali na plný úväzok a neboli si istí, či zvládnu starostlivosť o štyri deti naraz. Preto sa rozhodli, že túto ponuku odmietnu. Potom ale prišla reč na to, že ak deti nevezmú, budú musieť byť oddelené a každý by šiel do rôznych domov.

Slová, že budú inak deti rozdelení do iných domovov a už sa nebudú vídať ako dnes, boli pre nich zlomové.

Obaja sa teda znova bavili o tom, ako sa o deti postarať, aby ani jeden z nich nemusel prácu opustiť. Deti už neboli malé a tak sa o seba zvládli postarať sami a aj pomôcť s domácnosťou. Nasledujúci deň sa Erica prebudila s myšlienkou, že sa o tieto deti musia postarať práve oni dvaja.

Pôvodne sa plánovalo, že sa o deti postarajú iba jeden rok. Boli dokonca vykonané pokusy o zmierenie s ich rodičmi, ktorí ale nemali o deti vôbec žiadny záujem. Iné alternatívy neostávalo, a tak si pár nechal deti navždy.

V marci 2018 už boli deti Alice, Bradley, Cody a Emma právoplatnými členmi ich rodiny.

Obaja hovoria, že deti milujú, ako by boli ich. Takých príbehu je vo svete veľa a je dobré vedieť, že aj dnes existujú ľudia, ktorí neváhajú sa vrhnúť do takej ťažkej úlohy, ako je postarať sa o štyri deti, ktoré sú navyše cudzie. Tento pár nakoniec mal deti, po ktorých tak túžil a deti dostali rodičov, ktorí ich majú radi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!