Sestrička ju podporovala až do samotného konca – a vtedy sa stal veľký zázrak!

Keď na svet prišla dcérka Stephena a Amy Smithových, Poppy, rodičia hneď vedeli, že s ňou niečo nie je v poriadku. Dievčatko totiž trpelo na Moebiusov syndróm. Je to extrémne vzácne vrodené neurologické ochorenie charakterizované ochrnutím viacerých hlavových nervov. 

Dieťa má takzvanú „maskovú tvár“ – nemožnosť smiechu, plaču či iných nálad. Má tiež problémy so sluchom, nemá rozvinutý sací reflex…

Vďaka liečbe sa stav malej Poppy mierne zlepšil. Aj naďalej sa však nemohla usmievať. Boj dievčatká zastavilo nečakané ochorenia.

Jedného dňa išla Amy k postieľke dcérky a videla, že je v bezvedomí. Okamžite ju s manželom zaviezli do nemocnice, kde lekári zistili, že dievčatko má v pľúcach tekutinu, čo viedlo k poškodeniu mozgu. Všetci čakali len to najhoršie … Minuloročné Vianoce rodina strávila s dcérkou v nemocnici. Súrodenci (14-ročná Elisha, 12-ročná Macey a 11-ročný Alfie) chceli Poppy zlepšiť náladu.

Keď ju Macey len tak pre srandu pobozkala na bruško, stalo sa niečo neuveriteľné! Poppy sa začala smiať!

O niekoľko týždňov neskôr mohla už malá bojovníčka ísť domov. Pomaly sa učí používať všetky svaly tváre a vyzerá to tak, že bude úplne zdravá! Držíme jej prsty!

Zázraky existujú! Zdieľajte tento článok na Facebooku.