Šikovná 11-ročná dcéra pomohla svojej milovanej mamičke porodiť! Vďaka nej, sa vtedy za pár minút narodil úplne zdravý chlapček!

Ženy, ktoré boli tehotné počas pandémie, veľmi dobre vedeli, že v nemocniciach platilo veľa zákazov, takže nie všetky lekárske postupy boli ľahko dostupné. A nielen to, príbuzní sa pri narodení bábätka nemohli zúčastniť pôrodu.

Jordan Ecková, ktorá žije v Oregone, sa obávala, ako povedať svojej jedenásťročnej dcére, že ich nebude môcť navštíviť, keď sa jej narodí mladší brat. Vedela, že jej dcéra sa teší na svojho bračeka a túžila byť pri pôrode. To sa jej nakoniec aj splnilo!

21. apríla 2021 sa Jordan zobudila so silnými bolesťami brucha. Žena doteraz podobnú bolesť nikdy nezažila, ale do pôrodu jej zostávali ešte tri týždne a voda jej ešte neodtiekla, takže si nemyslela, že na pôrod je ešte skoro. Bolesť ju však čím ďalej, tým viac bodala a postupne jej začala odtekať aj plodová voda.

„Myslela som si, že mám oveľa viac času,“ povedala. „Myslela som si, že je to otázka hodín, nie minút.“ Čoskoro sa bolesť zhoršila. Výkrik ženy zobudil jej dcéru Shyanne, ktorá sa jej ponáhľala na pomoc. „Moja mama bola na záchode a vyzeralo to, že začína rodiť,“ povedala Shyanne.

Operátor sanitky vedel, že žena už nemá čas ísť do nemocnice, a tak iba 11-ročná Shyanne dostala inštrukcie, čo má robiť, aby pomohla svojej matke porodiť.

„Po prvom maminom zatlačení som uvidela hlavičku môjho brata, no krk mal stále vo vnútri. Pri druhom zatlačení som ho už mohla chytiť za ramená a vytiahnuť von.“ povedala Shyanne.

Mamička je na svoju dcéru neskutočne pyšná a za bezproblémový pôrod jej zostane navždy vďačná.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!