Šikovný psíček sa chodí úplne sám venčiť – do parku pravidelne jazdí autobusom sám a všetci cestujúci ho doslova zbožňujú!

Kríženec labradora a bulteriéra Eclipse je v Seattli povestný ako pes, čo sa chodí sám venčiť. Dobre ho poznajú hlavne cestujúci autobusovej dopravy.

Začalo to pred siedmimi rokmi. Majiteľ sučky Jeff Young vtedy čakal na zastávke a fajčil.

Spoločne išli na vychádzku do neďalekého parku. Autobus vtedy už prišiel, ale on sa rozhodol, že si kvôli cigarete počká na ďalší. Eclipse mala však iný pohľad na vec. Do autobusu nastúpila a čakala, až sa k nej pridá aj jej pán. Na jeho volanie, nech z neho vyjde, nereagovala. A tak sa stalo, že kým stál stále na zastávke, dvere sa zavreli a autobus odvážal psíka do parku samotného.

Oddelili sme sa vtedy. Do autobusu nasadla bezo mňa a ja som ju znovu zastihol až v parku. Nie je to ťažké sa tam dostať. Sú to len štyri zastávky odtiaľto, „rozpráva muž.

Od tej doby čas od času sama cestuje autobusom a chodí sa venčiť, keď jej majiteľ nestíha alebo nemá čas s ňou ísť. V okolí sa stala miestna celebritou a cestujúci ju zbožňujú. Keď majú šťastie a v autobuse na ňu narazia, zaobstarávajú si s ňou fotky. Podľa snímok sa zdá, že aj sučka si to všetko náramne užíva.

„Všetci ju tu poznajú. V autobuse sedí rovnako ako ľudia. Robí nám radosť.“ hovorí jedna z cestujúcich Tiona Rainwater.

Youngovi často volajú cudzí ľudia, ktorí Eclipse v parku stretnú a myslia si, že psík stratil majiteľa. „Tak raz do týždňa mi niekto volá a hovorí, že našli môjho psa.  Musím im hovoriť:, Nie, to je v poriadku. Ona vie, čo robí. ‚Do parku chodí už roky, takže je s prostredím úplne oboznámená. Je to pes, ktorý sa naučil jazdiť autobusom aj chodiť po chodníku rovnako ako my. „

Sučka  Eclapse sa doposiaľ nestretla s odmietavým prístupom zo strany ľudí. Lásku jej dokonca vyznáva sama autobusová spoločnosť, ktorá si cení, že pes jazdí zrovna s nimi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.