Stala sa tak najstaršou žijúcou matkou na celom svete! Vo svojich 74 rokoch porodila dvojčatá pomocou umelého oplodnenia!

Yerramatti Mangamma (narodená 1. septembra 1946) je v súčasnosti najstaršou žijúcou matkou na svete po narodení dvojčiat. Dňa 5. septembra 2019 sa stala najstaršou žijúcou matkou na svete, ktorá porodila dieťa vo veku 74 rokov.

Po umelom oplodnení priviedla 74-ročná žena cisárskym rezom na svet dvojčatá.

„Operácia prebehla hladko. Matka aj deti sú zdravé a nemajú žiadne komplikácie. Avšak matku sme prijali na jednotku intenzívnej starostlivosti, aby sa dala do poriadku zo stresu, ktorý mala za posledných niekoľko hodín,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Dodal, že ide o zriedkavý prípad a uviedol, že Yerramatti nemala problémy s počatím a pôrodom aj v jej veku, pretože nemala žiadne zdravotné komplikácie.

Najstaršia matka na svete je za svojho manžela vydatá od roku 1962 a za celé roky nemali to šťastie počať dieťa. Boli bezdetní.

K jej bolesti dodáva aj to, ako ju susedia prezývali „bezdetná dáma“ a často za jej chrbtom pristihla príbuzných, ako ju ohovárajú.

Yerramatti sa od ženy v susedstve dozvedela, že vynosila a porodila dieťa vo veku 55 rokov za pomoci IVF (umelé oplodnenie).

Rozhodla sa vyskúšať túto metódu aj ona. Žena však prekonala menopauzu a klinika reprodukčnej medicíny prijala vajíčka od iného darcu. To následne oplodnili spermiou jej manžela pomocou IVF.

„Ako zázrakom počala v prvom cykle a otehotnela,“ dodáva lekár.

Potešený manžel Rao po narodení zdravých dvojičiek povedal: „Vďaka Božej milosti a lekárom som hrdým otcom dvoch dievčat. Som ten najšťastnejší muž na Zemi.“

Žiaľ jeho radosť netrvala dlho a so svojimi dcérkami strávil iba 12 mesiacov.

Teraz Yerramatti  čelí zvyšku svojich dní ako slobodná matka po tom, čo manžel Raja (84) zomrel na infarkt a zanechal po sebe manželku a dve dcérky Ramu Tulasi a Umu Tulasi.

„Je to vo mne veľmi emotívne, keď si pomyslím, že je preč,“ povedala Yerrametti. „Mal len 12 mesiacov so svojimi dievčatami, ale pred smrťou aspoň okúsil radosť z otcovstva.“

Matke aj jej bábätkám držíme palce a prajeme hlavne množstvo spoločne strávených dní…

Zdroj: Mirror.co.uk

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!