Starček na dôchodku zaplatil všetky účty za elektrinu až 36 rodinám: Nebyť jeho, sviatky by prežili po tme!

Michael Esmond, dôchodca a majiteľ floridského podniku, veľmi dobre vie, aké by to bolo, keby nemohol stráviť najkrajšie obdobie roka vo svojom dome na príjemnej rodinnej večeri.

Pretože aj on sám v najhorších časoch svojho života asi pred 30 rokmi, keď zápasil o prežitie, oslavoval jedny Vianoce so svojimi tromi dcérami v chladnom dome bez elektriny.

Ale teraz, keď je bohatý a dokáže pomáhať druhým, sa rád postará o to, aby žiadna rodina v jeho okolí tento rok nezažila také chladné Vianoce. Jeho štedrosť oslovila 36 rodín, ktoré si kvôli finančným ťažkostiam nemohli dovoliť platiť účty za elektrinu.

A tak im hrozilo, že cez vianočné sviatky zostanú v tme.

Podnikateľ Michael Esmond sa rozhodol zaplatiť im účty a tak mohli Vianoce osláviť tak, ako sa patrí.

Esmond povedal, že jeho dobrý skutok pre 36 rodín ho stál asi 5 000 dolárov. Povedal tiež, že je rád, že môže pomôcť niekomu v núdzi, keďže Vianoce sú špeciálne sviatky. Úžasné gesto, čo poviete?

Vedenie mesta rozoslalo všetkým „zachráneným“ obyvateľom listy, v ktorých ich informovalo, kto za nich účty zaplatil. Esmondovi následne podľa jeho vlastných slov niekoľko dní non-stop vyzváňal telefón a musel prijímať jedno poďakovanie za druhým. „Úplne ma to odrovnalo, toľko vďaky som naozaj nečakal a strašne ma to potešilo.“ hovorí Esmond.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.