Starenka si kúpila použitú sedačku: Keď si na ňu doma sadla, zistila niečo vážne a bežala na políciu!

Babičku Shirley McNally pochádzajúcu z Anglicka uchvátila pohovka, ktorú našla na Facebooku na predaj. Dlho sa nerozmýšľala a sedaciu súpravu objednala a zaplatila.

Objednávať na internete čokoľvek bez toho, aby sme si to mohli poriadne prezrieť zblízka, so sebou nesie vždy určité riziká. Aj napriek tomu je tento druh nákupu stále bežnejší a obľúbenejší. Je to hlavne z dôvodu ušetrenia času a širokého množstva ponúkaného tovaru.

Bolo pokojné popoludnie a Shirley trávila čas obľúbeným čítaním rôznych noviniek na sociálnych sieťach. Zaujala ju ponuka na predaj pohovky, ktorá sa jej hneď zapáčila, a tak sa rozhodla, že ju okamžite kúpi. Kontaktovala teda predajcu a ten jej nábytok doručil takmer okamžite.

Babička za pohovku zaplatila 180 libier a bola nadšená z dobrej kúpy.

Pár dní po výbornom nákupe prišiel na návštevu syn Shirley a keď uvidel nový kus nábytku, doslova sa zhrozil. Pohovka sa mu zdala zastaraná, nemoderná a nevyzerala ani pohodlne. Ako by bola dovezená z nejakého opatrovateľského domu. Pre útulný domov jeho matky sa absolútne nehodila, a prehovoril ju preto na predaj. Shirley sa síce snažila novú sedačku obhájiť, ale nakoniec uznala, že hoci sa jej nový nábytok veľmi páči, pre jej obývačku sa nehodí.

Súhlasila preto s predajom, vyrovnala sa so sklamaním a ponúkla pohovku na predaj. Hovorila si, že určite nájde pekné miesto inde. Preto začala sedačku pripravovať na ďalší prevoz. Zrazu si pod čalúnením všimla niečo tvrdé. Myslela si, že narazila na nejaký šperk alebo peniaze, ktoré ľudia často na podobných miestach ukrývajú, a hlavou jej bleskla myšlienka, ako by s prípadným pokladom mala naložiť.

Ale to, čo našla, nemalo s pokladom na prvý pohľad nič spoločné. V ruke zrazu držala obrovskú mačetu!

Shirley bola vydesená, zmätená a netušila, čo s takou vecou urobiť. Aby sa jej rýchlo zbavila, bežala na políciu, aby tento nález ohlásila. Čo si myslíte, bola to replika, či slávna, zatúlaná zbraň?

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!