Staručká bezdomovkyňa ukázala svoj OHROMUJÚCI TALENT: Aj napriek nepriazni osudu, bojuje stále o lepší zajtrajšok!

Natalie Trayling je obľúbenou „umelkyňou“ v uliciach Melbourne už viac ako 20 rokov. Osemdesiatpäťročná žena je často vídaná, ako na rôznych klavíroch po celom meste alebo na svojich klávesoch na ulici hrá chodcom neuveriteľné interpretácie slávnych skladieb.

Natalie nebola vždy bezdomovkyňou, pretože v mladosti vyštudovala veľmi prestížnu školu a začala hrať na klavíri pre školu riadenú mníškami. Len v 15 rokoch už získala štipendium na Royal Acadamy and Music v Londýne. Hrala v kapele a cestovala po svete. Natalie bola šťastne vydatá a následne mala niekoľko krásnych detí. Potom sa ale jej život, ktorý bol inak ako tanec na červených ružiach, začal meniť. J

edna dcéra totiž náhle zomrela pri nehode a ďalšia na chorobu.

Manžel ju opustil a jej syn mal teraz kvôli zlej voľbe liekov problémy s nervovým systémom, a preto nemohol pracovať a skončil v opatrovateľskom dome pre mužov. Natalie si hraním zarábala, ale bohužiaľ to na živobytie nestačilo, a preto skončila na 9 rokov bez domova. Občas bývala v rôznych ubytovniach, ale nie príliš dlho, pretože tu s hudbou nemala žiadny kontakt.

Id roku 2004 je Natalie, ktorá trpí anémiou, podporovaná majiteľom hotela v Melbourne. Naozaj ocenil jej jedinečný talent a na oplátku za hranie pár koncertov týždenne v hoteli dostala  svoju vlastnú izbu. Teraz je Natalie šťastná, že má kde bývať a pritom má hudbu a publikum po svojom boku.

Natalie rada vystupuje pre cudzích ľudí a hudbu vníma ako spôsob sebavyjadrenia, pričom svoj talent radšej predvádza na ulici ako v koncertných sálach a na akciách, na ktoré sa platia vstupenky.

Klasicky vzdelaná klaviristka bola v júni na dva týždne hospitalizovaná s ťažkou anémiou a stratou hybnosti nôh. Nenechala zastaviť a predviedla lekárom a sestrám v nemocnici dokonalé vystúpenie na klávesoch, ktoré jej pripravil nemocničný muzikoterapeut.

Prečítajte si:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!