Svojho chorého synčeka odpojili od prístrojov: V tej chvíli sa však nadýchol a začal poriadne bojovať o svoj život!

Matka dvoch detí Chelsea Houghová a jej rodina sa tešili z bábätka. Všetko sa zdalo v poriadku. Tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií, nastávajúca mamička aj jej nenarodené dieťa sa mali dobre.

V 36. týždni tehotenstva v krátkom čase prišlo bábätko na svet. „Počas pôrodu bol Karsonov tep silný, a neustále sa hýbal,“ píše Lisa. Jeho stav sa však hneď po narodení tak dramaticky zmenil, že ho dokonca museli resuscitovať a nasadiť ventilátor.

Lekári mu diagnostikovali ťažké krvácanie do mozgu a zriedkavý metabolický defekt. Uvádza sa, že novorodenci s týmto ochorením prežívajú len niekoľko dní. Rodičov čakalo najhoršie rozhodnutie v ich živote. Odpojiť svojho synčeka od prístrojov.

Lekári manželov informovali, že sa chlapcovi zastaví srdce do pár minút po vypnutí dýchacích prístrojov. To sa ale nestalo.

Keď bol ich syn odpojený od podpory prístrojov, všetci čakali na chvíľu, kedy prestane dýchať a zastaví sa mu srdce. Avšak to, čo nasledovalo, bolo šokujúce nielen pre rodičov, ale aj lekárov. Karson okamžite začal dýchať sám, dokonca sa mu aktivovali ďalšie telesné funkcie. „Tím lekárov a sestier pre to nemá žiadne vysvetlenie, sú úplne bezradní a tvrdia, že to, čoho boli svedkami, nie je podporené žiadnymi vedeckými alebo lekárskymi štúdiami. Jediné, čo môžu povedať, že sa stal zázrak,“ napísala matka.

Karson je skutočný bojovník, dňa 28. februára 2022 sa druhýkrát narodil.
Podľa lekárov na to neexistuje žiadne vedecké vysvetlenie.

Onedlho už nepotreboval dostávať kyslík a bol schopný regulovať a udržiavať svoju telesnú teplotu, nepotreboval teda termoreguláciu. Hneď nasledujúci deň bolo rodičom oznámené, že si budú môcť chlapcov odviezť domov. A tak sa aj stalo. O týždeň neskôr bola celá rodina späť doma, šťastná ako nikdy.

Malý bojovník chce žiť… Rodina sa teší z každej chvíle, napríklad keď otvorí oči, zakričí, alebo sa aj usmeje do fotoaparátu na fotenie. Chlapčekovi prajeme hlavne veľa zdravia!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.