Táto 91-ročná babička sa rozhodla splniť si svoje sny a za svoje našetrené peniaze na dôchodok precestovala svet!

Lena Erkhova, tiež známa ako Babička Lena zo sibírskeho mesta Krasnojarsk, ktorá cestovala na miesta, ktoré by ste od 91-ročného človeka nečakali. Svoje dobrodružstvá zaznamenávala na sociálnych sieťach. Baba Lena, žiaľ, zomrela v roku 2019 v zrelom veku 91 rokov, ale odkaz svojich ciest zanechala na Facebooku.

Jej príbeh dokazuje, že na veku nezáleží, ak máte skutočné sny.

Táto žena sa stala skutočnou hviezdou na internete. Všetko to začalo, keď ju v roku 2016 stretla mladá cestovateľka Ekaterina Papina  na svojej ceste.

Stará žena snívala o tom, že minie svoje peniaze ušetrené na dôchodok za cestovanie po celom svete. Lena si šetrila peniaze z dôchodku a predávala kvety a pletené veci.

A to sa jej osvedčilo, aby mohla cestovať na miesta, kam by ste od človeka v tak pokročilom veku na ruskom dôchodku nečakali.

Ekaterina jej poradila, že by bolo dobré, aby si vytvorila účet na Facebooku a zdieľala tam svoje fotky z ciest, pretože by sa to mohlo stať inšpiráciou pre všetkých! Tak to urobila. Jej účet si rýchlo získal obrovskú popularitu.

Babička bola vo Vietname, Thajsku, Poľsku, Nemecku, Česku, Španielsku, Turecku, Azií… Žena si so sebou na výlet vždy brala batoh a paličku.

Počas svojich ciest sa nebála zapojiť do rôznych aktivít. Z väčšej časti to boli prehliadky a návšteva skutočne veľkolepých miest, ale mohli ste ju vidieť aj jazdiť na ťave v Izraeli alebo na motorke vo Vietname, samozrejme skúsila aj rafting!

Okrem iného sa zúčastnila mnohých kultúrnych podujatiach a oslavách.

Splnila si svoje sny a všetkým tak ukázala, že najdôležitejšie je robiť to, čo milujete!

Zdieľajte tento inšpiratívny príbeh so svojimi priateľmi!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!