Táto babička nechcela predať svoj rodný milovaný domček developerskej spoločnosti dokonca ani za jeden milión dolárov: Je symbolom, že za peniaze si všetko nekúpite!

Dnes vám chceme povedať príbeh tejto babičky, ktorá dokazuje, že za peniaze si naozaj nekúpite všetko! Predstavte si situáciu, že by sa vo vašom okolí začalo stavať nákupné centrum. Prišli by za vami „ľudia z vyššej vrstvy“ a chceli by od vás odkúpiť váš dom za 1 milión dolárov. Čo poviete? Lákavá predstava, však?

Presne takýto príbeh sa stal v jednom americkom mestečku. Vo výstavbe, kde boli rodinné domy malo byť nákupné centrum. Všetci svoj dom predali, ale jedna vtedy 84 ročná pani to urobiť nechcela. Vyrastala tu a na toto miesto mala veľa spomienok. Edith Macefieldovej ponúkali dokonca 1 milión dolárov, no nedala sa zlomiť a dom jednoducho odmietla predať!

Malý domček, obklopený obrovskou zástavbou na periférii amerického Seattlu, sa stal symbolom boja proti veľkým developerom. Jeho majiteľka Edith Macefieldová, 15 rokov odmietala ponuku na odkúpenie domu a nepresvedčil ju ani sľub náhradného bývania a zdravotnej starostlivosti, hradenej developerskou firmou. Dom, s rozlohou iba 56 metrov štvorcových, tak bol postupne „obostavaný“ rozsiahlou výstavbou nákupného centra.

Nákupne stredisko na tomto mieste aj tak vyrástlo. Nachádzalo sa však v tesnej blízkosti jej domu. Bola tak symbolom toho, že všetko si za peniaze nekúpite.

Dokonca sa aj Spoločnosť Pixar inšpirovala a urobila film s podobným námetom. Ide o rozprávku s názvom UP v preklade Hore. Tí dokonca po jej smrti zavesili na jej dom farebné balóny, ako to bolo aj vo filme.

Potom, čo v roku 2008 Edith Macefieldová zomrela na rakovinu, jej príbeh oslovil mnoho Američanov, ktorí k nemu chodia z celej krajiny a vyjadrujú tak svoj rešpekt k postoju zosnulej majiteľky. Plot obklopujúci domček zdobia stále desiatky nafukovacích balónikov odkazujúcich na disneyovský príbeh „Hore“, rozprávajúci o starom mužovi, ktorý v túžbe po dobrodružstve priviaže na svoj domček tisíce balónikov a odletí s ním do divočiny Južnej Ameriky.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.