Ťažko chorého človeka navštívi jeho pes – jeho zdravotný stav sa okamžite zlepší

Priateľstvo medzi psom a jeho majiteľom môže byť neuveriteľne silné. Každý, kto mal niekedy psa, to veľmi dobre vie. Už dávno je známe, že psy veľmi dobre vychádzajú s ľuďmi.

Dokážu interpretovať, čo hovoríme, a čo je dôležitejšie, majú intuíciu, ktorá im dáva vedieť, ako sa cítime. Psy sú vždy s nami. Utešujú nás vo chvíľach smútku alebo s nami oslavujú chvíle radosti.

Mnoho starších ľudí sa v zlatých rokoch spolieha na spoločnosť zvierat. Ich miláčikovia ich podporujú, pomáhajú im bojovať s osamelosťou a dokonca im pomáhajú v ťažkých chvíľach.

Keď James Wathen prežíval najhoršie chvíle svojho života, svojho najlepšieho priateľa potreboval viac, ako kedykoľvek predtým…

V roku 2014 bol James smrteľne chorý. 73-ročný muž bol pacientom v nemocnici Baptist Health v Corbine v štáte Kentucky. Počas pobytu v nemocnici bol oddelený od svojho milovaného psa, jednookej čivavy menom Bubba.

Výsledkom bolo to, že obaja stratili chuť do života na dlhých šesť týždňov.

Vzhľadom na to, že Jamesova choroba výrazne ovplyvnila jeho fyzický aj psychický stav, ošetrovatelia si dali za cieľ umožniť mužovi opäť sa stretnúť so svojím psom, o ktorom toľko rozprával. Roztomilé zdravotné sestry z Baptist Health pomohli psíka lokalizovať cez útulok pre zvieratá. Bubba tam skončil po hospitalizácii jeho majiteľa. V tom čase bol psík v opatere dočasného domova.

11. októbra 2014 sa James konečne stretol so svojou milovanou Bubbou v nemocnici.

„Vo chvíli, keď Bubbu priviedli k Jamesovi, pes akoby dostal nový dych a začal Jamesa objímať. Potvrdzuje to, že psy nie sú len domáci miláčikovia, ale aj naši blízki priatelia.“ – napísala na Facebooku Deanna Myers, riaditeľka útulku pre zvieratá.

Bubbova prítomnosť mala na Jamesa okamžitý vplyv.

Sestry si všimli, že deň po ich stretnutí sa mužovi vrátila energia do života. Zrazu sa najedol a posadil sa ako nikdy predtým. Zástupcovia nemocnice Baptist Health v Corbine, ktorí videli vplyv milovaného domáceho maznáčika na Jamesovu pohodu, vynaložili maximálne úsilie, aby zabezpečili, že muž môže svojho psa pravidelne vidieť.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež:

5-ročný chlapec sa stal cez noc hrdinom: Zachránil jeho topiaceho sa psíka!
Chlapec sa narodil bez ručičiek a nožičiek, no zvláda všetko ako zdravé dieťa: Jeho mamička je na neho veľmi pyšná!