Tehotná žena prišla na kliniku a rozhodla sa pre potrat: Stalo sa však vtedy však niečo, čo ju presvedčilo zákrok nepodstúpiť a dieťa si nakoniec nechať!

Výchova dieťaťa nie je ľahká úloha, ale starať sa o dieťa a vychovávať ho sama je skutočná výzva. Je celkom pochopiteľné, že z toho majú najväčší strach všetky mladé dievčatá. Ale táto mladá mama sa rozhodla šťastne čeliť všetkým ťažkostiam materstva!

Mladá žena brala pravidelne antikoncepciu, stalo sa však, že niekoľko dní po sebe na ňu zabudla. A otehotnela. Predtým ako sa radostnú správu chystala oznámiť svojmu priateľovi sa dozvedela, že sa s ňou chce rozísť a opustiť ju. Podvádzal ju a našiel si iné dievča.

Mladá žena si nedokázala predstaviť, že zostane slobodnou matkou a rozhodla sa pre potrat.

Objednala sa na zákrok. V stanovený deň prišla na kliniku a posadila sa do čakárne. Pripadala si, že je sama. Ľudia okolo ju míňali. Akoby niečo nebolo v poriadku. Rozhodla sa správne? Áno, veď by na dieťa bola úplne sama. Jej priateľ ju už nechce. Nič iné, než potrat ju nemôže zachrániť z tejto ťažkej situácie.

„Dnes som bol na potratovej klinike. Už som sa rozhodla dieťa si nenechať, pretože ma môj priateľ podviedol a opustil. Nechcela som sa o dieťa starať a vychovávať ho sama.  Neustále som mala v mysli, že je to jediné riešenie. Sedela som tam a len plakala. Počula som ľudí okolo seba žartovať, smiať sa a cítila som sa tak sama. Myslela som len na to, „prečo som nebrala antikoncepčné pilulky. Bola som si istá, že iné riešenie neexistuje.“

V okamihu, keď už mala byť na rade, vzali na klinike dievča, ktoré prišlo až po nej. Keď si dievča vyťahovalo doklady, z peňaženky jej vypadol papierik, na ktorom bol výňatok z biblie:

„Izaiáš 41,10 – Neboj sa, pretože som s tebou: nedes sa, pretože ja som tvoj Boh. Potvrdzujem, pomôžem a dokonca vás podporím svojím víťazným právom. „
Tehotná dievčina, ktorá čakala na potrat a doteraz len hltala slzy, sa zdvihla a z kliniky utiekla. Rozhodla sa, že si svoje dieťa nechá. Aj keď vedela, že to nebude jednoduché.

Ten citát z Biblie a celú udalosť brala ako znamenie, že si má dieťa nechať.

„Keď som si to prečítala, vedela som, že na mňa hovorí sám Boh.“

O niekoľko mesiacov neskôr porodila dievča zdravé dievčatko. To, čo sa pre ňu zdalo byť nemysliteľné – byť matkou bez podpory partnera – sa nakoniec ukázalo ako dobrá voľba.

Svoju dcéru miluje nadovšetko a nikdy by sa jej nevzdala. A už vôbec neľutuje svoje rozhodnutie – nechať si ju. „Svoje rozhodnutie neľutujem a som tou najšťastnejšou matkou na svete.“

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!