Tento 11-ročný chlapec našiel a VRÁTIL peňaženku s peniazmi: Za jeho dobrý skutok sa mu majiteľ pekne odvďačil!

Tento príbeh dokazuje, že mnoho ľudí v sebe stále má prirodzenú poctivosť. 11-ročný chlapec našiel a vrátil stratenú peňaženku jej právoplatnému majiteľovi.

Vince Hieptas a jeho otec Lorenzo sa prechádzali v parku, keď objavili na zemi peňaženku. Tu tam pred pár hodinami stratil Chase Dahlke, ktorý bol v rovnakom parku rybárčiť, ale po ceste vytrúsil z vrecka peňaženku. Našťastie pre neho bol tento čestný chlapec prvý, kto ju v ten istý deň objavil.

Majiteľa vypátral prostredníctvom adresy uvedenej na jeho vodičskom preukaze.

Chase Dahlke si myslel, že svoju peňaženku už nikdy neuvidí, kým sa pri jeho dverách neobjavil mladý chlapec. Boli v nej všetky doklady a peniaze, neveril, že na svete existuje niekto tak poctivý. Niekto, kto si dá námahu ho nájsť a odovzdať mu stratenú peňaženku. V prvých chvíľach bol Chase taký zaskočený, že chlapcovi ani nedokázal poriadne poďakovať, ale neskôr si s manželkou celú situáciu znovu premysleli a uvedomili si, že by chceli tohto mladého hrdinu nejako oceniť.

Pomocou fotky z kamery na zvončeku a sociálnych sietí sa im čoskoro podarilo mladého muža vypátrať.

Dozvedeli sa tiež, že Lorenzo, chlapcov otec, prešiel veľmi náročným priebehom ochorenia Covid-19 a nemohol sa vrátiť do práce v mäsokombináte. S pomocou príspevkov od ľudí a vlastných financií získali 11 425 dolárov na podporu Vinceovej rodiny v týchto ťažkých časoch.

Dahlkeovci boli ohromení tým, že chlapec si dal prácu s vrátením peňaženky, a to aj napriek tomu, že jeho rodina zápasila s vážnymi finančnými problémami. Manželia boli dojatí a chceli týmto gestom vyjadriť vďačnosť za to, čo chlapec urobil. Vďaka nim sa aj informácie o jeho rodine rozšírili ďalej a otcovi bola ponúknutá dobrá práca, ktorá zodpovedá jeho zdravotnému stavu.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!