Tento 5-ročný chlapec poprosil svoju mamu o strih, ako má jeho kamarát: Vraj aby ich učiteľka v škôlke už nerozoznala!

Niekedy sa my ľudia obraciame proti sebe pre malicherné rozdiely – pokiaľ ide o rasu, kastu, vierovyznanie a farbu pleti – svet sa niekedy zdá byť príliš ponurý. A potom zrazu narazíme na prípady, ktoré nám pripomínajú, že v tomto svete je ešte veľa lásky a pochopenia.

Príbeh týchto dvoch päťročných chlapcov je veľkou lekciou ľudskosti a rasovej harmónie. Môžu byť veľkým vzorom aj pre nás dospelých! Sú to najlepší kamaráti a chodia spolu do rovnakej škôlky.

Jedného dňa dvoch chlapcov napadlo, že vymyslia plán, aby mohli zmiasť svoju učiteľku v škole. Chlapci si vždy hovorili, že sa podobajú a vyzerajú rovnako a keby mali rovnaké vlasy, tak by ich pani učiteľka v škôlke nespoznala. Jeden chlapec sa volal Jax, ten mal svetlú pleť, a druhý chlapec sa volal Reddy, ktorý mal tmavú pleť. Na farbe pokožky však vôbec nezáleží.

Jaxova matka zdieľala na Facebooku príbeh o tom, ako sa jeho syn chcel dať ostrihať rovnako ako jeho priateľ Reddy: „Dnes ráno sme s Jaxom diskutovali o jeho dlhých vlasoch. Povedala som mu, že tento víkend sa už potrebuje nutne ostrihať. Povedal, že chce, aby som mu oholila hlavu naozaj nakrátko, aby vyzeral rovnako ako jeho kamarát Reddy. Povedal, že sa nevie dočkať, kedy pôjde v pondelok do školy s vlasmi ako on, aby ich učiteľka nerozoznala. Myslel si, že ich nespozná, pretože budú mať rovnaký účes,“ napísala Lydia Rosebushová v príspevku.

Jax to myslel úplne vážne a myslel si, že budú s kamarátom vyzerať ako dvojičky! 

Ak sa títo malí chlapci môžu naučiť nerozlišovať na základe farby, prečo nemôžeme aj my? Príbeh, ktorý stojí za zamyslenie, čo poviete?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!