Tento bezdomovec získal bývanie a prácu potom, čo konal veľmi čestne a odovzdal peňaženku, ktorú našiel na ulici!

Bol bezdomovec a vo vrecku mal len pár mincí – no keď 44-ročný Thajec našiel na stanici metra peňaženku plnú kreditných kariet a 20 000 bahtov (cca 536 eur), nelákalo ho nechať si to všetko pre seba!

Hotovosť v peňaženke by mu v Thajskom meste mohla stačiť na niekoľko týždňov, ale Woralop bol čestný muž.

Áno, je chudobný, ale čestný. Vedel, že si peniaze si nemôže nechať. Následne išiel na policajnú stanicu, kde odovzdal peňaženku.

Ukázalo sa, že majiteľom peňaženky bol majiteľ továrne Niity Pongkriangyos. Nitty bol šokovaný, že úbohý bezdomovec bol taký dobrosrdečný a vrátil všetky peniaze – napokon, všetky si ich mohol nechať pre seba a nikto by sa to nikdy nedozvedel!

„Ak by som bol v takejto situácii a v jeho topánkach, pravdepodobne by som si tie peniaze nechal pre seba,“ povedal majiteľ továrne Indymu.

Nitty chcel za jeho dobrotu bezdomovca odmeniť. Iste, stačilo by mu dať peniaze, ale Nitty tiež vedel: „Daj človeku rybu a nakŕmiš ho len na jeden deň. Nauč človeka loviť ryby a bude ho to živiť celý život.“

Nitty sa teda rozhodol odmeniť bezdomovca niečím oveľa cennejším: prácou a bytom, ktorý by mohol nazvať svojim domovom!

Woralop má teraz mäkkú posteľ a bezpečný domov, kde môže v noci spať – a zarába 11 000 bahtov mesačne. To je asi polovica peňazí, ktoré našiel v tej peňaženke! Vďaka svojej poctivosti si získal lepší život.

„Som veľmi vďačný, že som mal príležitosť zmeniť svoj život. Mám domov, posteľ, kde môžem spať, som naozaj šťastný,“ povedal Thajčan.

Tento príbeh ukazuje, že úprimnosť sa vždy cení – neváhajte a zdieľajte príbeh s priateľmi a rodinou na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.