Tento chlapček s Downovym syndrómom a krásnym úsmevom očaril modelingovú agentúru a stal sa tak veľkou hviezdou!

Ako každý rodičia, aj títo sa veľmi tešili na príchod ich prvého dieťatka. Budúci rodičia však netušili,  že im osud nadelí veľkú ranu – Downov syndróm.

Keď sa ich syn narodil, lekári mu im oznámili práve toto. Zmenil sa im svet a život, ale netušili, čo si pre nich osud nachystal.

Ale poďme pekne od začiatku a vyrozprávajme si celý ich príbeh. Manželia v roku 2013 stratili po 19 týždňoch tehotenstva dieťa, čo logicky vyústilo v obavy o dieťa nové. Tentoraz to však dopadlo dobre. Vďaka Kirstynej silnej vôli a viere sa im narodil krásny chlapček, ktorému dali meno Riley.

Pôrod prebehol bez komplikácií, ale chvíľu po pôrode sa pár dozvedel nemilú správu. Lekári novopečeným rodičom povedali, že chlapec trpí Downovým syndrómom.

Rodičom sa čiastočne zrútil svet, pretože sa hneď začali obávať toho, že ich syn bude šikanovaný. Predovšetkým otec Stuart sa obával toho, že s jeho synčekom sa bude zaobchádzať inak, a bude tak trpieť najrôznejšími posmeškami. Uviedol niečo v zmysle, že keď im to lekári oznámili, tak plakal. Nie z toho, že by syna kvôli syndrómu nemal rád, ale preto, že svet vie byť pekne krutý. Netušil však, že všetko dopadne úplne inak, a jeho obavy boli zbytočné.

Ako Riley rástol, prinášal rodičom a najbližším ľuďom okolo len samú radosť. Z toho dôvodu dostal prezývku Usmievavý Riley. Rodičia mu dali túto prezývku hlavne preto, že sa stále usmieval a jeho úsmev dokázal ľudí robiť šťastnejšími.

Vďaka jeho krásnemu úsmevu upútal pozornosť modelingovej agentúry, s ktorou bola nakoniec podpísaná zmluva. Rileymu boli v tom čase iba 4 roky. Objavil sa tak v reklamách britskej značky Mothercare, čím si vyslúžil u svojich spolužiakov v škole veľký obdiv. Všetci s ním jednajú ako s hviezdou. Hrdý otec Stuart s postupom času priznáva, že keby na začiatku vedel, ako to všetko dopadne, bol by rozhodne pokojnejší.

Aj napriek tomu, že jeho svaly nie sú tak vyvinuté, ako u iných detí rovnakého veku, robí Riley veľa vecí. Dokonca sa začal učiť jazdu na koni. S rodičmi a ostatnými sa dorozumieva pomocou znakovej reči, a ide mu to priam fantasticky. Prajeme mu veľa šťastia, radosti a úspechov.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!