Tento kňaz si adoptoval malé bábätko s Downovým syndrómom, ktorého sa jeho matka nadobro už zriekla a rázne ho odmietla

Nechcené a opustené deti sú problémom spoločnosti, ktoré trápia celé ľudstvo. Je smutné vedieť o ženách, ktoré sa po 9 mesiacoch tehotenstva vzdajú svojho potomka a opustia ho. Iste, nie sme nikto, kto ich môže posudzovať, prečo ich život priviedol k takémuto rozhodnutiu. Pravdou však je, že budúcnosť, ktorá čaká dieťa bez matky je veľmi bezútešná. 

Ale našťastie sa vždy objavia hrdinovia s dobrým srdcom, ako tento peruánsky kňaz, za gesto, ktoré urobil s malým anjelom, ktorý mu náhodou vstúpil do života.

Otec Omar Sánchez prevádzkuje útulok pre deti, mladistvých a starších ľudí s telesným a mentálnym postihnutím.

Prostredníctvom Asociácie blahoslavenstiev sa tento dobrý muž venuje prijatiu a adopcií tých najzraniteľnejších v spoločnosti, najmä tých, ktorí boli týraní alebo boli opustení.

Ponúka detičkám príležitosť prežiť život plný lásky a miesto, ktoré môžu nazývať domovom.

Keď oslávil svoje 51. narodeniny; presne v ten deň dorazilo do útulku malé dvojmesačné dieťa po tom, čo ho opustila jeho matka.

Malý Ishmael, ktorý má Downov syndróm, prišiel ako dar z neba.

Jeho matka bola 17-ročná dievčina s problémami so závislosťou od alkoholu a s neliečenou schizofréniou. Otec Omar teda neváhal ani chvíľu a nielen dieťa vrelo privítal, ale aj si ho adoptoval.

„Matka išla do nemocnice, aby porodila. Potom, čo sa dozvedela, že má dieťa Downov syndróm, ho opustila. Zavolali nás, aby sme dieťa prijali. Do môjho života prišlo v deň mojich narodenín a ja som vedel, že je to znamenie, “ napísal kňaz na Facebooku.

 

„Ďakujem ti za dar, ktorý si mi dal na narodeniny, Ježiš! Nikdy ma neprestaneš prekvapovať, môj Ježišu. Vitaj Ismael! Teším sa na dobrodružstvá s tebou, prvé z mnohých, ktoré budeme spolu  zažívať.“

Väčšinu detí, o ktoré sa otec Omar stará, našli v smetných košoch, na ulici alebo ich nechali pri dverách jeho útulku. Je to skutočne srdcervúce!

Stovkám nevinných malých duší sa podarilo nájsť domov vďaka práci tohto kňaza. Ale prípad malého chlapca Ismaela sa ho skutočne dotkol a bol to on osobne, kto si ho chcel adoptovať, aby mu dal všetku lásku, ktorú si zaslúžil.

Až 98% detí, ktoré prídu do domova, má nejaký druh zdravotného postihnutia alebo psychiatrickú alebo fyzickú chorobu.

Niektorí sú dokonca slepí, hluchí a nemí; iní ako Ismael, majú Downov syndróm a autizmus, súčasne. Väčšina detí, ktoré ku nám prišli si prežili traumy, ktoré dokázala vyliečiť iba láska a čas.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o príbehu tohto kňaza a všetkom, čo robí pre týchto malých ľudí. Zdieľajte tento krásny príbeh! Ďakujeme za starostlivosť!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.