Tento malý 13-ročný chlapec, ktorý strávil 10 rokov v detskom domove aj teraz túži potom, aby si ho niekto adoptoval…

Tim chce jednoduchú vec – otca, ktorý mu pomôže vyrásť v dobrého muža a robiť s ním jednoduché veci, ako je napríklad hrať basketbal.

Trinásťročný chlapec Tim vstúpil do pestúnskej starostlivosti vo veku troch rokov a odvtedy je pripravený mať svoju mamu a otca. Počas pobytu v Texase mal Tim možnosť vyrozprávať svoj príbeh v inej časti štátu a osloviť tak širšie publikum záujemcov o adopciu. Mladého muža letecky previezli do Dallasu, aby sa porozprával s miestnou televíznou stanicou a objavil sa v programe „Wednesday’s Kid“, v ktorom vystupujú deti, ktoré sú určené na adopciu.

Pri komunikácii s moderátormi televíznej šou sa Tim podelil o všetko, čo by chcel od budúcej rodiny.

Keďže väčšinu života strávil sám, chce mať rodinu so súrodencami. Tim však nechce súrodencov len na hranie, chce aj milujúcu mamu a dobrého otca. Mladý muž, ktorý rád hrá basketbal, hovorí, že dúfa, že nájde otca, ktorý s ním bude hrať tento šport. Od mamy chce len to, aby sa ho spýtala, aký mal deň.

Po dlhej dobe v pestúnskej starostlivosti sa Tim chce osamostatniť, čo pre neho znamená, že nechce patriť do verejného detského domova. Keď sníval o tom, že bude mať rodičov v štáte Texas, priznal, že niekedy mu to dokonca sťažovalo spánok. Tim tiež priznal, že je ťažké presťahovať sa z jedného domu do druhého a nemať stále miesto, ktoré by sa dalo nazývať domovom. Tim prezradil aj to, že je to dobrý chlapec, len potrebuje stabilnú rodinu, ktorá by mu rozumela.

Tim sa podelil o svoje myšlienky, že patriť len štátu je viac než ťažké. „Je to ako väzenie bez stien. Môžete utiecť, ale kam pôjdete, keď utečiete? Vôbec nikam,“ povedal.

Povedal, že túži, že jeho nová rodina mu dá slobodu, ktorú nikdy nezažil. „ Sloboda vyjsť z dverí, kedykoľvek chcem, a nemuseli by sa obávať, či sa vrátim alebo nie, pretože vedia, že mi môžu dôverovať,“ povedal.

Za nás v redakcií krásnych správ pevne veríme a dúfame, že sa mu podarí nájsť si svoju milovanú rodinu čím skôr! Zdieľajte tento článok, aby sa o chlapčekovi a o sile adopcie dozvedelo čo najviac ľudí!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!