Tento malý chlapec sa dňom i nocou stará o svojho ochrnutého ocka – na všetko je však úplne sám

Ak máte pocit, že vám toho osud naložil na ramená veľa, pozrite sa na život dnes 11-ročného  Ou Jang-lina. Jeho otec ochrnul, keď pred dvoma rokmi spadol z budovy.

Chlapec sa o neho odvtedy každý deň stará a na túto starostlivosť zostal úplne sám.

41-ročný Tchung-ming bol stavbár, ktorý v roku 2013 utrpel nehodu. Spadol z vysokej budovy a zlomil si chrbticu. Od tej doby je ochrnutý od pása nadol. Nákladná liečba navyše pripravila rodinu o všetky úspory. Manželka vzala svoju trojročnú dcéru a od muža a syna odišla. Od tej doby sú tí dvaja odkázaní jeden na druhého, aj keď Jang-lin je pre otca oveľa viac nepostrádateľný.

Chlapec vstáva o šiestej ráno, aby dal otcovi raňajky. Potom uteká do školy.

Na obed sa ale vracia, po ceste sa navyše staví na trhu pre potrebné suroviny. Doma potom varí otcovi obed, spravidla varenú ryžu, a robí aj ďalšie domáce práce. Po škole chodí po uliciach a hľadá kovový šrot, ktorý by sa dal predať do zberu. Finančná situácia nešťastnej dvojice je totiž veľmi zlá.

Tchung-ming vraj niekoľkokrát uvažoval o samovražde, keď si uvedomil, aká príťaž je pre svojho syna. Nakoniec si to však rozmyslel, pretože nechce, aby jeho syn vyrastal ako sirota. A Jang-lin mu dáva za pravdu. „Nemôžem žiť bez svojho otecka. Chcem čo najskôr vyrásť, aby som mohol zarábať viac peňazí a vyliečiť ho, „hovorí chlapec.

Zdroj: dailymail.co.uk

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.