Tento muž už vyše 40 rokov žije sám na brehu jazera, ďaleko od civilizácie…

Ken Smith je 75-ročný muž z Veľkej Británie, ktorý žije vo vlastnoručne postavenej chate na brehu škótskeho jazera. Už 40 rokov žije mimo civilizácie.

Zlí ľudia

Ken zažil v mladosti dve dramatické udalosti, ktoré ho prinútili žiť život v izolácii od všetkých. Prvý bol, keď mal dvadsať. Po večierku ho surovo zbila skupina mladíkov. S vážnymi zraneniami hlavy skončil v nemocnici.

Lekárom sa ho podarilo zachrániť, no mysleli si, že už nikdy nebude môcť rozprávať ani chodiť.

Napriek všetkým očakávaniam sa Kenovi podarilo zotaviť, hoci to vyžadovalo veľa úsilia a vôle. Náš hrdina, len čo sa cítil úplne zdravý, sa rozhodol vydať na dlhú cestu po divokých, chladných oblastiach Kanady. Tam, keď prešiel cez jednu z neobývaných krajín, prvýkrát prišla na myseľ myšlienka oddelenia od civilizácie. To by sa však zrejme nikdy nestalo, no po návrate domov ho postihla ďalšia dráma.

Nečakaná rana osudu

Keď sa vrátil do rodného Derbyshire, ukázalo sa, že jeho rodičia medzičasom zomreli.

Táto udalosť ním hlboko otriasla a rozhodol sa jedného dňa opustiť svoj súčasný domov a presťahovať sa do menej obývaných oblastí Škótska. Jedného dňa pri potulkách lesom našiel miesto, ktoré ho uchvátilo. Rozhodol sa tam usadiť a úplne sa izolovať od ostatných ľudí.

Takmer okamžite začal stavať dom z drevených kmeňov.

Samotár

A tak uplynulo takmer 40 rokov života nášho hrdinu, počas ktorých sa živil najmä rybami ulovenými v blízkom jazere a tým, čo si vypestoval vo svojej záhrade.

Ken je už starý muž, no o návrate do civilizácie nesníva.

Chce žiť v samote až do konca svojich dní. Pred desaťročím ho náhodou našiel režisér, ktorý sa o ňom rozhodol nakrútiť dokument. Tak sme sa dozvedeli o Kenovej existencii a osude.

Dokázali by ste prežiť čo i len týždeň bez iných ľudí a všetkých výdobytkov civilizácie? Dajte nám vedieť do komentárov! Budeme sa tešiť!

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Mohlo by sa vám páčiť: