Tento nešťastný otecko nesie svoje mŕtve dieťa a ukladá ho pomaly do manželkinej rakvy: Prosí iba všetkých o jediné – NEPITE ALKOHOL za volantom!

Tento príbeh stojí za prečítanie a zdieľanie! ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ! Nešťastný muž na fotografiách nesie bábätko zabalené v zdobenej bielej deke. Je to naposledy, čo svoje dieťa môže pochovať.

Rovnako ako sa môže naposledy rozlúčiť so svojou milovanou manželkou. Dieťa aj žena zomreli počas autonehody, ktorú spôsobil vodič pod vplyvom alkoholu.

Muž snímky zo smútočnej siene so všetkými podrobnosťami zverejnil na sociálnych sieťach a snaží sa publikovaním zamedziť ďalším katastrofám, ku ktorým vplyvom alkoholu dochádza dnes a denne na švédskych cestách.

V tom okamihu mu skončil život, pretože počas jedinej sekundy prišiel o milovanú ženu aj dieťa. Smrť vinou vraha za volantom, ktorý pred jazdou popíjal alkohol a potom sadol za volant. Nezvládnuté riadenie vo vysokej rýchlosti malo za následok koniec života dvoch milovaných ľudí.

Zostal so staršou dcérou sám a od oného okamihu sa snaží o sprísnenie trestov za jazdu pod vplyvom alkoholu. „Takú bolesť by nemal zažívať už nikto ďalší,“ hovorí muž rozhodne.

Vo Švédsku smú vodiči zasadnúť za volať do 0,2 promile alkoholu v krvi, pričom pri prekročení hrozí vysoká pokuta, dokonca aj väzenie v dĺžke 1 mesiaca alebo odobratie vodičského preukazu od 1 do 12 mesiacov. Cyklistom sa však udeľuje pokuta len pokiaľ nie sú schopní jazdy. Pomerne prísne limity nie sú vo Švédsku dostatočné, pretože sa často prekračujú a polícia i súdy nedostatočne trestajú opilcov za svoje prehrešky.

A zatiaľ čo muž spomínaný na začiatku príbehu bojuje za tvrdé postihy, existuje aj opačný názor, ktorý liberalizuje alkohol za volantom a požaduje zmiernenie tvrdých limitov. Vo Švédsku sa pritom ročne riešia súdy desaťtisíce opitých vodičov, ktorí svojimi nebezpečnými jazdami môžu zapríčiniť niečiu smrť.

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!