Tento poloslepý a hluchý psík zachránil iba 3-ročné dievčatko a celý čas ju dokonca udržiaval v teple!

Nie všetci hrdinovia nosia uniformy a odznaky. Existujú totiž aj 4-nohí záchrancovia, ktorí sú častokrát oddanejší priatelia, ako ľudia.

17-ročný psík Max z Queenslandu v Austrálii je toho dôkazom. Jeho neuveriteľný čin sa rýchlo rozšíril všade po internete. Veď nie len, že zachránil malé dievčatko, ale ešte k tomu je aj poloslepý a hluchý.

Pred takmer troma rokmi – 20. 4. 2018  sa vybralo 3-ročné dievčatko – menom Aurora, so psíkom k močiarom a odvtedy zmizla.

Miestna polícia a skupina dobrovoľníkov prehľadávali celú oblasť počas noci, no nepodarilo sa im ju nájsť. Našťastie babička dievčatka, Leisa Bennettová, začula hlas Aurory na druhý deň v sobotu.

“Vyliezla som na horu a keď som sa dostala na vrchol, náš psík prišiel ku mne a priviedol ma priamo k nej,” povedala Bennett. Nepočujúci a poloslepý rodinný pes strávil chladnú a daždivú noc s dievčatkom a udržiaval ju v teple. “Auroru nespustil z očí. Bolo ju za ním cítiť a spala s ním,” vysvetlila Leisa Bennetová. Našťastie bola Aurora okrem pár škrabancov v dobrom zdravotnom stave.

Za svoju vernosť a odhodlanie udelila miestna polícia Maxovi titul čestného policajného psa.

Zdroj: boredpanda

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.