Tento slobodný otecko si adoptoval toto malé dievčatko, ktoré odmietlo už 20 rodín a dokonca aj jeho vlastná mama: „Som pyšný, že som jej tatino!“

Tento rok je to už 4 roky, čo Lucovi ponúkli dievčatko do starostlivosti. Neváhal ani minútu a od jej 13 dní sa o ňu denne stará. Dievčinu pritom odmietla vlastná matka aj ďalších 20 rodín v adopčnom zozname.

„Som tak pyšný, že som jej otec!“ Luca Trapanese z Neapola zdieľa svoj život s dcérkou Albou na sociálnych sieťach a neskrýva svoje nadšenie z adopcie dievčatka s Downovým syndrómom.

Downov syndróm je najčastejšie genetické ochorenie na Slovensku. Spôsobuje ho nadmerný počet 21. chromozómu (trizómia), ktorý vzniká najčastejšie nesprávnym delením buniek. Na Slovensku sa ročne narodí asi 45 detí s Downovým syndrómom.

Do roku 2017 nemohol požiadať o adopciu slobodný gay, ale situácia sa zmenila a Luca mohol svoju žiadosť podať.

Bolo mu však povedané, že zdravé dieťa mu do starostlivosti nikdy zverené nebude. S tým aj počítal. Od svojich 14 rokov dobrovoľne vypomáha v charitnej službách a pracuje s postihnutými, veril, že má dostatočnú prípravu, aby postihnuté dieťa zvládol vychovávať bez problémov. A potom zrazu dostal ponuku vziať si do starostlivosti práve narodenú Albu. Neváhal a 13 denné dievčatko si odviezol domov.

Prvýkrát uvidel Albu po tom, čo sa jej matka vzdala kvôli Downovho syndrómu.

„Vzal som ju do náručia, bez toho aby som vôbec vedel, ako sa novorodenec drží a v ten okamih som cítil, že je to moja dcéra!“ Opisuje Luca prvé dojmy pri stretnutí s maličkú dievčatkom zachumlaný v zavinovačke.

„Som hrdý na to, že som jej otcom, bola mi súdená a dám jej všetko šťastie na svete,“ dodáva Luca.

Hneď po adopcii sa Luca rozhodol, že bude svoj a Albin život zdieľať na Instagrame, aby sledujúci pochopili život ľudí s Downovým syndrómom. „Neexistuje nič pred narodením Alby, nepamätám si žiadne zážitky pred tým, než vstúpila do môjho života, ktorý je naplnený až od chvíle, kedy mi bola zverená do starostlivosti,“ neskrýva nadšenie Luca.

Zdroj: trapaluca/Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.