Tento slobodný otecko vychováva sám synčeka s Downovým syndrómom – jeho žena a matka dieťaťa ich veľmi „jednoducho“ opustila

Tisíce rodín na celom svete čelia Downovmu syndrómu. Keď počujú lekárov odhaliť, že ich dieťa má tento genetický stav, stáva sa rodičovstvo skutočnou výzvou pre rodičov.

Mnoho detí končí v pestúnskej starostlivosti , existujú však ľudia, ktorí sú presvedčení, že mať dieťa so zvláštnym stavom je požehnaním, nie záťažou.

Často sú tými najlepšími rodičmi na svete, podobne je to aj v prípade tohto muža.

Misha bolo veľmi žiadané a dlho očakávané dieťa. Evgeny a jeho manželka sa nevedeli dočkať toho, kedy privítajú na svete svojho syna. Hneď v prvých minútach po narodení dieťaťa sa však dozvedeli od pôrodníka desivú správu: “Obávam sa, že vaše dieťa má Downov syndróm.

K tomu všetkému lekári zistili, že malý Misha má zápal pľúc a museli mu doslova zachraňovať život.

Matka dieťaťa nebola pripravená vychovávať dieťa s týmto zdravotným postihnutím.

Trvala na tom, aby ho dali do detského domova. Evgeny však bol vo svojom rozhodnutí absolútne nekompromisný a aj keby to znamenalo rozpad jeho rodiny, tak bol pripravený prevziať všetku zodpovednosť. Tak sa aj stalo a momentálne vychováva syna úplne sám.

Jednou z najväčších výziev bolo pochopiteľne dojčenie. Našťastie sa našli ľudia, ktorí nezostali voči tejto rodine ľahostajní a veľmi rýchlo sa našla pre chlapčeka darkyňa materského mlieka.

Skutoční priatelia zostali počas pri Evgenovi a pomáhali mu – posielali darčeky a veci, ktoré sú potrebné pre každodennú starostlivosť o dieťa, a často chodia na návštevu.

Každý deň otca a syna je prísne naplánovaný. Masáže, fyzické aktivity a aktívne hry sa stali hlavnými činnosťami dňa dvojčlennej rodiny.

Otec a syn sa spoločne učia nové veci a aj najmenší úspech jeho malého syna vyvoláva otcovskú hrdosť a napĺňa ho šťastím. Mnohí dokonca hovoria, že Misha sa správa ako iné zdravé deti.

Popri všetkých povinnostiach stíha Evgen organizovať rôzne charitatívne organizácie, ktoré pomáhajú práve takým rodinám, v ktorých sa vyskytujú deti, ktoré majú špeciálne potreby kvôli ich zdravotnému postihnutiu.

Keď sa dozvedela Evgenyho matka dozvedela o Mishovej diagnóze, nikdy ju nenapadlo, že ho do sirotinca. Od chvíle, keď uvidela svojho vnuka prvýkrát, im pomáha so všetkým.
Ako často hovorí, nedokáže si predstaviť svoj život bez tohto zvláštneho malého človiečika.

Tajomstvo šťastia tejto rodiny spočíva v jednoduchosti

Evgen verí, že každé dieťa bez ohľadu na jeho rasu, farbu pleti alebo vývojové zvláštnosti treba milovať a vážiť si ho.

Zdroj: Brightside.me

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.