Tento verný policajný psík sa od svojho ľudského priateľa dočkal obrovskej a naozaj dojemnej rozlúčky…

Príbeh, o ktorom vám dnes povieme je odrazom nekonečného priateľstva a pevného spojenia psa s človekom. Policajný dôstojník Michael D’Aresta, ktorý žije v Connecticute bol psovodom nemeckého ovčiaka Huntera celých desať rokov.

Potom ale psík ochorel a muž bol postavený pred najťažšie rozhodnutie vo svojom živote.

Policajný pes Hunter počas desiatich rokov pomohol svojmu pánovi Michaelovi v mnohých zložitých prípadoch. Bol schopný nájsť a identifikovať drogy, vypátrať podozrivých páchateľov, alebo dokonca nájsť nezvestné osoby.

Bol to veľmi oddaný, múdry a schopný pes, ktorého si za celých desať rokov veľmi zamiloval.

Potom ale začal mať jeho štvornohý psí priateľ zdravotné problémy. Veterinár nemeckému ovčiakovi zistil rakovinu pečene v pokročilom štádiu. Aby sa pes netrápil a mohol zomrieť relatívne v pokoji, odporučil lekár dôstojníkovi uspanie. Michael ale dlho váhal, bolo to pre neho bolestné rozhodnutie. Hoci bolo pre policajného dôstojníka Michaela veľmi ťažké urobiť krok k tomu, aby bol Hunter uspaný, nakoniec povolil.

Chcel totiž svojmu milovanému psovi dopriať pokojný a bezbolestný koniec.

Rozhodol sa ešte pred jeho odchodom z tohto sveta usporiadať veľkú rozlúčku spolu s jeho kolegami. Dodnes dojíma celý virtuálny svet srdcervúca fotografia Michaela, ktorý vo svojom náručí nesie Huntera k veterinárnej klinike a prechádza policajným špalierom, ktorý vzdáva statočnému Hunterovi hold.

Veríme, že túto poctu si Hunter skutočne zaslúžil. Bol to nielen najlepší priateľ, ale aj oddaný psí policajt.  Psík nás navždy opustil  1. septembra roku 2017. Česť jeho pamiatke.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!