Tento vodič autobusu je skutočný hrdina: Svojou všímavosťou zabránil totiž únosu 3-ročného chlapca a zachránil ho!

Tento neuveriteľný príbeh sa stal v San Franciscu v USA. Matka nahlásila nezvestnosť svojho trojročného syna po tom, čo zmizol z mestskej knižnice.

Polícia rozoslala všetkým policajným útvarom a pracovníkom verejnej správy správu s popisom, ako chlapec vyzerá a aké má oblečené oblečenie.

Asi hodinu po odoslaní správy mal vodič autobusu Tim Watson zvláštny pocit. Vzadu v autobuse sedeli muž a chlapec. Nevyzeral ten chlapec presne ako stratené batoľa?

Tim si tiež všimol, že v chlapcových očiach boli slzy. Tim má tri vlastné deti a jeho otcovské inštinkty boli v plnej pohotovosti. Ako sa však mohol dostať k dieťaťu bez toho, aby vzbudil podozrenie únoscu? Tim vymyslel skvelý plán.

Na ďalšej zastávke prešiel do zadnej časti autobusu a spýtal sa cestujúcich, či nevideli zelený batoh, ktorý niekto nahlásil ako nezvestný alebo stratený. Tim sa však na chlapca chcel hlavne pozrieť poriadne zblízka. Musel ešte raz skontrolovať, či oblečenie zodpovedá popisu nezvestného chlapca.

Tim si bol teraz istý tým, čo videl. V autobuse sa viezol ten istý chlapec, ktorý sa stratil.

Sadol si na miesto vodiča a nenápadne zavolal políciu. Na ďalšej zastávke boli policajti pripravení. Únosca bol zatknutý a chlapca, ktorý bol poriadne vystrašený, sa opäť stretol so svojou mamičkou.

Teraz chlapcova matka, polícia a rodičia na celom svete ospevujú vodiča autobusu ako hrdinu. „Urobil som to, čo by v mojej situácii urobil každý rodič,“ hovorí v rozhovore. Skutočný hrdina každodenného života!