Títo dobrovoľní hasiči zachránili život malému šteniatku, ktoré spadlo do hlbokého kanalizačného potrubia!

Dobrovoľní hasiči sú veľmi často zanedbávaní, čo je veľkou chybou. Veľakrát sa nejedná o ľudí, ktorí majú hasenie požiarov a ďalšie práce ako svoje zamestnanie. Túto činnosť robia vo voľnom čase a hlavne preto, že chcú pomáhať ľuďom.

 Nielen u nás, ale aj kdekoľvek vo svete. Tento príbeh opisuje dobrovoľných hasičov z Maďarska.

Niekto ich zavolal kvôli psíkovi, ktorý bol uviaznutý v kanalizačnom potrubí. To bolo výrazne narušené, čo bolo pravdepodobne dôvodom, prečo sa do neho malý pes dostal. Ale bohužiaľ už sa nemohol dostať von. Bolo potrebné ho zachrániť.

Nebolo možné použiť ich techniku. Ako preto, že to dané miesto neumožňovalo, tak aj preto, že akonáhle spustili náradie smerom dolul, tak sa šteňa  vydesilo. A tak sa rozhodli pre záchranu „po starom“. Vzali lopaty, krompáče a ďalšie náradie a pustili sa do práce. Začali kopať ručne.

Počas kopania sa vyskytla komplikácia. Aj tieto zvuky psa desili, a tak začínal zaliezať ďalej do trubky, čo bol veľký problém.

V tej chvíli bolo nutné zmeniť postup a začať kopať na vzdialenejšom mieste tak, aby pes ďalej necúval, ale snažil sa dostať naopak bližšie k ústiu kanalizačnej trubky. To sa nakoniec podarilo, a tak sa mohlo pokračovať v náročnej práci.

Keď už bola vykopaná veľká diera, mohlo konečne dôjsť k záchrane. Stačil jeden rýchly pohyb a jeden z hasičov dokázal šteňa chytiť.

Vďaka tomu ho mohol vytiahnuť a zachrániť mu život. Psíkovi sa nič nestalo a neutrpel žiadne vážne zranenia. Ďakujeme za úžasnú prácu hasičom!

Zdroj: erdekescikkek

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!