Títo traja chlapci zachránili muža, ktorý chcel skočiť z mosta: „Sme radi, že si nakoniec sám zvolil život a nie smrť.“

Dnešný svet nás čoraz častejšie sklame. Keď pozeráme správy, čítame noviny alebo počúvame rádio, čoraz viac sa nám zdá, že svet ide z kopca. Môžeme však počuť aj pozitívne príbehy, ktoré nám pomáhajú pozdvihnúť náladu.

Traja chlapci, Devonte Cafferkey, Sammy Farah a Shawn Young si určite zaslúžia našu pozornosť a pochvalu. Dnešní tínedžeri sa väčšinou nezaujímajú o dianie okolo seba a sústredia sa len na svoje smartfóny či tablety. Napriek tomu títo chlapci skutočne prinútili ďalšiu generáciu veriť v dobro.

Jedného dňa v roku 2018 boli 13-ročný Devonte, 14-ročný Sammy a 12-ročný Shawn v správnom čase na správnom mieste. Chlapci sa postarali o to, aby muž na moste zmenil názor a zvolil si život, ale nie smrť.

V ten deň išli traja chlapci zo školy domov, keď zrazu zbadali na okraji mosta sedieť 21-ročného muža s povrazom na krku. Tento muž sa chystal spáchať samovraždu, no jeho anjeli strážni mu v tom zabránili.

„Zbadali sme ho na druhej strane mosta s lanom okolo krku. Sammy a ja sme ho chytili a držali,“ hovorí Shawn.

Chlapci hovorili aj o tom, ako sa s mužom rozprávali, a pokúsili sa ho presvedčiť, aby sa držal ďalej od okraja mosta.

„Áno, bol som veľmi nervózny,“ hovorí Sammy. „Plakal som. Nikdy som nevidel nikoho zomrieť. Povedali sme mu, aby myslel na svoju rodinu a neurobil to.“

Pomoc prišla práve včas

Tieto slová boli posledným pokusom prehovoriť ho. Muž sa však rozhodol skočiť dole. Devonte, Sammy a Shawn ho však zachytili a vytiahli späť na druhú stranu mosta.

Shawn volal o pomoc, zatiaľ čo Devonte a Sammy zostali s mužom. Služby dorazili práve včas a dokázali mu zachrániť život.

Preukázali mimoriadnu odvahu

Nie je prekvapujúce, že títo traja tínedžeri boli pochválení za mimoriadnu odvahu a rýchlu reakciu. Všetci traja dostali certifikáty od Royal Humane Society, ktoré nepodpísal nikto iný ako samotná anglická kráľovná Alžbeta.

Ďakujeme Devontovi, Sammymu a Shawnovi. Sme radi, že medzi zástupcami mladej generácie sú takí odvážni a dobrosrdeční ľudia.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!