TO, čo našiel zubár v röntgene pacienta, ho šokovalo a ešte to nikdy predtým nevidel! Príbeh zdieľa, aby poučil ostatných!

Návšteva zubára nepatrí k obľúbeným voľnočasovým aktivitám. Veľa z nás by sa radšej zvíjala v kŕčoch, než aby dobrovoľne zasadla do zubárskeho kresla.

Podobne na tom bol aj tridsaťsedemročný muž z Poľska, ktorý trpel úpornými bolesťami zubov v dolnej čeľusti, ale návštevu odborníka odkladal. Nakoniec tam zašiel za päť minút dvanásť. To, čo mal muž v čeľusti, zubár ešte nikdy nevidel.

Svoje o tom vie istý mladý muž, ktorý dlho dúfal, že úporná bolesť zubov spodnej čeľuste ho prejde sama od seba. Neprešla. Keď už nedokázal bežne fungovať, konečne sa rozhodol zájsť do lekárskej ordinácie. Zubár ihneď nariadil obstaranie röntgenového snímku.

Potom, čo ho preskúmal, však neveril svojim očiam. To, čo spôsobovalo mužovo trýznenia za dobu svojej kariéry ešte nikdy nevidel.

Najprv si myslel, že útvar ležiaci pod pacientovými zuby na ľavej časti čeľuste, je ďalší zub. Tak veľký útvar to bol. Po dlhšom skúmaní ale zistil, že pravda je úplne iná. To, čo spôsobovalo úporné bolesti, nebolo nič iné, než zapálená slinná žľaza, ktorá natiekla do obrovskej veľkosti riečneho a tlačila na okolité nervy zubov.

Slinná žľaza, ktorá narástla do veľkosti celých dvoch centimetrov, bola dostatočne veľká, aby zásadným spôsobom narušila štruktúru celej čeľuste. Keby trpiaci muž návštevu lekára odkladal ešte dlhšie, mohli byť dôsledky fatálne. Našťastie mu čeľusť i zdravie zachránil zavčasu vykonaný chirurgický zákrok.

Ak vás bolia zuby, poučte sa týmto príbehom, a s návštevou odborníka neotáľajte.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.