To, čo spravili majitelia pre ich chorého psíka je naozaj úctyhodné! Dokazujú, že ho veľmi milujú!

Väčšinou sa hovorí o psoch, že sú verní a nikdy svojho pána nezradia, ale naopak to nie vždy platí. Je veľa ľudí, ktorí sa svojho štvornohého miláčika zbavia vo chvíli, keď napríklad ochorejú a už nie sú také vitálne, ako kedysi.

V tejto rodine išlo o podobný prípad, ich psík ochorel. Postavili sa k tomu však čelom a urobili všetko preto, aby bol šťastný.

Ich najvernejší miláčik sa volá Spike a má už úctyhodných 14 rokov. Bohužiaľ sa už nemôže pohybovať tak, ako to zvládol kedysi a do toho celkom nedávno prekonal druhú mozgovú príhodu. Začalo mu robiť problém vyjsť po schodoch hore a dole, čo bola závažnejšia komplikácia, než by človek normálne povedal. Bol totiž od mala zvyknutý spať so svojimi pánmi v ich posteli.

Táto tradícia vznikla, keď Catherine Morris, majiteľka psa, zavrela bezpečnostné dvere dole v obývačke a aj s manželom sa odobrala hore do spálne. Spike vtedy bránku preskočil a uvelebil sa s nimi v posteli. Od tej chvíle tam bol každý deň a nikomu to rozhodne nevadilo. O to viac nepríjemná bola táto nová situácia.

Aj napriek tomu, ako bol zoslabnutý, sa snažil do spálne za svojimi majiteľmi dostať. Bolo to také naliehavé, že rodina musela zablokovať schody. Pre nich však nebolo riešením ho odstrihnúť a nechať samotného trpieť. Rozhodli sa teda, že keď Spike nemôže hore, tak oni pôjdu dole. Začali s ním spať na pohovke a neriešili to, že nie je taká pohodlná ako ich posteľ.

Potom mu začali na pohovku nosiť aj jedlo, vodu a lieky a osobne ho kŕmiť, aby mali istotu, že je v tom najlepšom poriadku a necíti sa sám.

Psík má istotu, že má okolo seba ľudí, ktorí budú vždy po jeho boku.

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Zdroj Foto: spikethespringer/Instagram