Tohto chlapčeka opustili jeho biologickí a dokonca aj adoptívni rodičia. Nakoniec si ho adoptoval muž, ktorý sám prežil smutné detstvo

Peter Mutabazi si prežil krušné detstvo plné fyzického i psychického týrania. Trinásťročného Anthonyho pre zmenu opustili biologickí aj adoptívni rodičia. Teraz obaja muži tvoria novú rodinu.

Peter Mutabazi vyrastal v malej dedine na hranici medzi Ugandou a Rwandou. Ako dieťa zažil smutný život aj fyzické a psychické týranie zo strany otca.

Napriek tomu nezhorkol a v dospelosti začal nový život ako realitný maklér. Navyše sa stal pestúnom, u ktorého doma nachádzali prechodné bydlisko opustené deti.

„V USA potrebujete rodičovské kurzy a licenciu od štátu, v ktorom žijete, ak sa chcete stať pestúnom. Všetky deti v pestúnskej starostlivosti patria štátu. Pretože som mal licenciu pod súkromnú agentúrou, oslovovali ma zakaždým, keď nejaké dieťa potrebovalo domov. Za posledné tri roky sa u mňa vystriedalo dvanásť detí vo veku od dvoch do jedenástich rokov. Pretože som slobodný, dokázal som sa naraz postarať vždy len o dve, „rozpráva muž.

Jedného dňa ho kontaktovala sociálna pracovníčka s prosbou, či by si k sebe na víkend nevzal jedenásťročného chlapca Anthonyho.

Peter nad touto ponukou spočiatku váhal, pretože sa krátko predtým musel rozlúčiť s dvoma bratmi, ktorých si k sebe vzali naspäť biologickí rodičia. Lúčenie pre neho bolo bolestné a nebol si istý, či má silu na ďalšie dieťa. Nakoniec ale ponuku prijal.

Ako sa neskôr dozvedel, Anthonyho v dvoch rokoch opustila vlastná matka. Do starostlivosti si ho následne vzali adoptívni rodičia, ale aj tí ho z neznámych dôvodov opustili, práve keď bol v nemocnici.

„Ako niekto môže niečo také urobiť?“ pýta sa Peter.

Chlapec ho hneď prvý deň oslovoval familiárne „ocko“. Keď sa Peter dozvedel, že jeho bývalá rodina sa zriekla tiež rodičovských práv, rozhodol sa, že si ho nechá natrvalo.

Teraz tomu budú už dva roky, čo obaja muži žijú spolu. Od konca minulého roka nosí Anthony rovnaké priezvisko ako jeho adoptívny otec.

Anthony konečne našiel trvalý domov.

„Trvalo to dlhšie, ale vedel som, že bude mojím synom. Nikto iný ho nechcel a je veľmi ťažké nájsť novú rodinu, keď máte jedenásť rokov. Som skutočne vďačný za to, že ho mám.

Mám pocit, že zmenil môj život ešte viac , než som zmenil ja ten jeho. Nie je jednoduché byť slobodný pestún, ale každá minúta s ním za to stojí, „hovorí šťastný, náhradný otec.

Do ich spoločného života i do mužových ďalších pestúnskych aktivít môžete nahliadnuť na ich Instagrame – Fosterdadflipper.

Zdroj: fosterdadflipper/instagram, boredpanda.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.