Tomuto milému mladíkovi diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu mozgu: Posledné mesiace života sa rozhodol stráviť pomáhaním deťom s rovnakou diagnózou

Eric Erdman z Pennsylvánie v USA mal ťažké detstvo a dospievanie, v živote ho sprevádzalo veľa šikanovania a chorôb. Ale v posledných rokoch svojho života trávil čas pomocou iným deťom, ktoré zažili to isté ako on.

Ericov život začal ťažko. Narodil sa o 25 týždňov skôr. Ako dieťa bol veľmi chorý a mal vážne zdravotné problémy. Doma bol bez dozoru a v škole sa mu posmievali.

Vo veku 16 rokov mu diagnostikovali zriedkavú a agresívnu formu rakoviny mozgu. Po niekoľkých operáciách, niekoľkých sedeniach chemoterapie a rádioterapie už lekári pre záchranu Erica nemohli urobiť nič. Keď mal Erik 19 rokov, mal celkovo 19 nádorov v mozgu a zostával mu len mesiac života…

Chcel sa postarať o iné deti

Ale Eric chcel stráviť zvyšok času pomáhaním iným. Založil charitatívnu organizáciu s názvom Give A Child A Voice. Eric povedal, že napriek mnohým nešťastiam v jeho živote si vytrpel aj toľko starostlivosti a lásky, že to isté chcel dopriať aj ostatným trpiacim deťom.

Eric chcel týmto deťom pomôcť. A tých, ktorí sa neodvážia alebo nevedia rozprávať, treba povzbudiť.

Povedal, že jeho záväzok je oveľa hlbší ako len zameranie sa na znevýhodnené deti. A keď iná organizácia s názvom Make A Wish Foundation chcela Ericovi splniť posledné želanie a splniť jeho sen, rozhodol sa zriadiť dve nové telocvične, jednu na vlastnej strednej škole a druhú na inej škole. Je to preto, že telocvičňa bola jeho obľúbeným a jediným miestom, kde mal pocit, že sa mu darí.

14. augusta minulého roku bola na facebookovom účte Give A Child A Voice zdieľaná smutná správa o Ericovej smrti. O smutnú správu sa podelila jeho teta.

„Tento príspevok píšem s boľavým srdcom. Včera večer o 23:32 ticho zomrel môj synovec Eric Erdman. Celé 4 roky neuveriteľne tvrdo bojoval s láskou a podporou mnohých, ale bohužiaľ prehral boj s rakovinou mozgu. Eric venoval nekonečné množstvo svojej lásky každému a chcel sa podeliť o svoju inšpirujúcu odvahu s ostatnými. Náš smútok je veľký. Tento mladý muž dal zo seba tak veľa druhým. Sme veľmi vďační za všetku podporu, ktorú sme za tie roky dostali.“ napísaa.

No hoci Eric zomrel na rakovinu, pre niečo sa rozhodol už dávno.

„Eric pred smrťou súhlasil s darovaním svojho mozgu Národnej detskej nemocnici, Inštitútu pre mozgové nádory, Centru pre výskum genetickej medicíny, aby zachránil čo najviac detí pred chorobou.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!