Tomuto mužovi už pred viac ako 20 rokmi amputovali ruky: Dnes však vďaka darcovi a lekárom môže objať svoju dcéru a vnučku!

Felixovi Gretarssonovi amputovali obe ruky. Darca sa vtedy nenašiel, a tak sa muž musel zmieriť s tým, že je bez končatín. O viac ako 20 rokov neskôr však jeden telefonát zmenil život muža.

V roku 1998 vo veku 25 rokov zasiahla Islandčana Felixa elektrina. Po tejto nehode mu amputovali obe ruky. Felixov život sa obrátil naruby.

Hoci určite nebolo ľahké vyrovnať sa so zmenenou situáciou, Felix bol rád, že ho priatelia a blízki veľmi podporovali. Amputácia rúk nebola jediným problémom, ktorý na muža tlačil. Potreboval aj transplantáciu pečene. V roku 2001 podstúpil liečbu a transplantovali mu pečeň, no transplantácia nebola úspešná. V zime toho istého roku podstúpil ďalšiu transplantáciu pečene.

V roku 2015 v nemocnici stretol svoju manželku Sylviu. Počas liečby Felixa veľmi podporovala.

Po ďalších mesiacoch sa našiel darca, ktorý Felixovi daroval ruky. Felix povedal, že zo začiatku naozaj nebolo ľahké si na to zvyknúť: spočiatku bola dokonca aj farba pokožky veľmi odlišná. Muž si však po chvíli zvykol a dokázal hýbať ramenami, lakťami a pravým zápästím. Felix sa postupne mohol vrátiť do normálneho života.

Darcu rúk začal hľadať v roku 2013 a dôvodom, prečo sa nevzdal, bola jeho matka. „Nevzdal som sa, pretože ma vychovala veľmi silná žena,“ povedal. Po 23 rokoch mohol konečne objať svoju milovanú dcéru a vnučku.

„Som rád, že teraz môžem objať svoju dcéru a vnučku, ktoré sú so mnou celý život.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.