Toto je dojemný príbeh o slepom chlapcovi, ktorý prvýkrát uvidel svet: Prečítanie vám zaberie iba minútu, ale zmení vám pohľad na život!

V dnešnom svete sa častejšie ako inokedy dostávame do kontaktu s myšlienkou starou ako ľudstvo samo. „Nesúďte, lebo budete súdení.“ Keď sa pozriete na vzájomnú komunikáciu ľudí, samé kritické posudzovanie, odsudzovanie, negativita. Vidíme smietku v oku iného a nevidíme brvno v tom našom.

Jedného dňa cestoval vlakom so svojim otcom 21 ročný chlapec. Díval sa z okna ako malé dieťa, ktoré ide prvýkrát na výlet a radostne kričal a vykrikoval:

„Otec pozri na tie nádherné stromy! A ako utiekajú dozadu, to je úžasné! To je neuveriteľné.“

Otec sa iba usmieval a bolo vidieť, že mu šťastím žiarila tvár. No mladý pár, ktorý sedel s nimi v kupé, sa na mladého chlapca díval s poľutovaním, opovrhovaním a iba krútil hlavou.

Chlapec znova vykríkol: „Otec pozri oblaky utiekajú zarovno s nami! Otec pozri!“

Táto veta bola už priveľa na mladý pár a tak sa rozhodli, že dohovoria chlapcovmu otcovi. „Pane, prečo nezoberiete syna k nejakému dobrému doktorovi?“

Otec sa usmial a povedal: „ Zobral som ho a práve sa vraciame z nemocnice. Môj syn bol slepý od narodenia a dnes vidí svet po prvýkrát. V nemocnici dostal nové oči.“

Každá osoba na tejto planéte má svoj vlastný príbeh. Preto nesúďte ľudí pred tým, než spoznáte ich skutočný príbeh. Pravda vás môže prekvapiť.

Ak začnete niekoho súdiť uistite sa, že poznáte všetky fakty o tejto osobe. Možno nepoznáte celý príbeh a preto nemusíte poznať jeho problémy a starosti. Je veľmi dôležité, aby ste tak nerobili, kým nebudete vedieť všetky fakty. Namiesto toho, aby ste niekoho začali súdiť, skúste mu pomôcť alebo radšej nechať na pokoji. Je to jeden z najväčších dôvodov, prečo by sme nemali súdiť iných ľudí.

Ak s tým súhlasíte, zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!