Toto je naozaj veľmi otrasné správanie: Materská škôlka odmietla prijať malé dievčatko, kvôli jej výzoru: Vraj by desila svojich rovesníkov…

Keď sa rodičia dozvedeli o tom, že čakajú bábätko, boli šťastím bez seba. Bohužiaľ pre nich sa ich dievčatko narodilo s ľahkou deformáciou lebky, ktorá spôsobila to, že nevyzerala rovnako ako ostatné deti.

Rodičom to samozrejme nijak nevadilo.

Svoju dcérku milujú aj napriek vzhľadu nadovšetko. To ale ešte netušili, čo im pripraví materská škola.

Keď nastal vek, kedy by sa mala pozrieť do škôlky, rozhodli sa, že ju tam prihlásia. Žiadosť bola prijatá bez problémov. Horšie to bolo pri zápise. Keď vedenie materskej školy dievčatko videlo, razom otočilo a začalo sa k rodičom správať veľmi nevyberaným spôsobom.




Rodičom oznámili, že do škôlky nastúpiť nemôže. Pritom mentálne bolo na úrovni ako ostatné detičky a excelovala dokonca viac ako jej rovesníci.

Bolo to preto, ako vyzerá. Jej deformácia lebky by vraj mohla desiť ostatné deti, a tak by sa s nimi vôbec nemala prísť do kontaktu. Rodičom odporučili plastickú operáciu ich dcérky.

Rodina svoj problém so škôlkou zverejnila na internete a prípad vyvolal mnohé reakcie. Rodinu oslovilo tiež niekoľko neziskových organizácií, ktoré ponúkali právnu pomoc.

Ani tá k ničomu nebola. Rodičia majú smolu, že žijú v Rusku, kde sú pomerne striktné zákony a diskriminácia je tu na dennom poriadku. Aj preto sa celá vec nikam nepohla a vedenie škôlky neustúpilo.

Rodinu síce oznámenie o nutnosti plastickej operácie ranilo, ale zároveň si povedali, že by dievčatku určite prospela aj v budúcnosti.

Tá ale nie je hradená poisťovňami a z finančného hľadiska si ju rodičia bohužiaľ dovoliť nemôžu. Manželia žijú s rodičmi v dome, ktorý nemá vodu ani kúrenie, pretože sú pokazené kachle a odpojený plyn.

V súčasnosti nie je známe, v akom stave je malé dievčatko.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.