Toto je príbeh, ktorý sa môže stať skutočne každému: Opitý mladík zabil nevinné dievča – to však zanechalo svojej mamičke odkaz…

Tento príbeh je súčasťou preventívneho programu ktorý má ukázať, ako rizikové je riadenie za volantom v opitosti. Je to odkaz dievčaťa svojej mamičke. Odkaz dievčaťa, ktoré zabil opitý vodič. Stala sa nevinnou obeťou jedného šestnásťročného mladíka, ktorý sa rozhodol nedodržať pravidlá. Potrestal mnoho ľudí vrátane seba. Najviac však matku dievčaťa.

Prečítajte si, čo sa dočítala v odkaze, ktorý mladá slečna držala v ruke…

„Milá mamička, dnes som, vyrazila na párty a dbala som všetky rady, ktoré si mi dala. Hovorila si mi nech nepijem alkohol a v tom som ťa poslúchla. Celý večer som sa držala iba nealkoholických nápojov aj keď ma každý nútil nech si dám aspoň piva, vína alebo tvrdého alkoholu. Bola som na seba pyšná, že som nielen odolala, ale hlavne že som ťa poslúchla a že mi môžeš veriť. Urobila som správnu vec a viem že nie som ako ostatní, ktorí svojim rodičom iba klamú.

Domov som vyrazila včas. Ešte pred polnocou. Bola som triezva a nebola som unavená.

Vedela som, že na mňa budeš čakať, pretože sa o mňa bojíš. Vyrazila som smerom k domovu. Cestou, ktorú veľmi dobre poznám. Napriek tomu som sa neponáhľala, dodržiavala som rýchlosť a dbala na maximálnu opatrnosť. Vedela som, že akékoľvek preceňovanie síl a schopností tu nie je na mieste.

Teraz už viem jednu vec. Už k tebe nikdy neprídem. Neprídem domov a tou osobou na ktorú čakáš bude policajt ktorý ti oznámi zlú novinu.

Robila som všetko, čo si mi hovorila, dodržiavala som pravidlá a nakoniec som sa stala obeťou mladíka, čo pravidlami pohŕdal. Mal len 16 rokov a bol tiež na párty. Alkoholu sa však nestránil a dal si ho viac ako dosť. Potom neváhal a sadol do auta. Bohužiaľ som to bola ja kto mu v jeho jazde stál v ceste. Nabúral do mňa a ja som nemala šancu čokoľvek robiť.

Teraz tu ležím na ceste, prikrytá bielym plášťom a je jasné, že som odišla z tohto sveta.

Všade je krv, vidím majáky a počujem hlasy policajtov a hasičov. Počujem ako hovoria že som sa stala obeťou nehody opitého mladíka. Opitý vodič ktorý nehodu spôsobil bol pritom zranený iba ľahko. Tomu sa hovorí nespravodlivosť.

Chcem ti povedať, že sa nemusíš báť, že som ťa podviedla. Skutočne som na diskotéke nepila a domov som išla opatrne tak, ako si ma k tomu vždy nabádala. Až sa dozvieš smutnú novinu tak prosím neplač. Snaž sa byť oporou pre zvyšok našej rodiny. Snaž sa na mňa spomínať iba v dobrom a budem rada keď moju smrť použiješ ako príklad toho čo sa môže stať keď ľudia nerešpektujú pravidlá a jazdia pod vplyvom alkoholu, či drogy.

Pokiaľ sa hoci len jediný človek zamyslí a nedá si pred cestou autom pohárik, alebo po požití alkoholu si zavolá taxi, je to úspech a moja smrť nebude zbytočná. Lúčim sa s tebou mamička a odchádzam do neba. Som si istá, že sa tu opäť spoločne stretneme a budeme môcť zdieľať už iba dobré zážitky, ktoré nás na onom svete čakajú.“

Príbeh je súčasťou kampane, ktorá upozorňuje na problém pitia alkoholu za volantom. Nie je síce pravdivý, ale veľkou pravdou je, že sa môže stať naozaj každému z nás, nám, našim deťom, našim rodičom, či súrodencom.

Preto povedať veľké „NIE“ alkoholu za volantom je jediná správna vec. Ak súhlasíte, zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku. Možno tak zachránite nejeden život…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!