Toto je veľmi emotívny príbeh: Statočná dievčina odmietla chemoterapiu, aby mohla porodiť svojho synčeka: Osud mal však iné plány…

18-ročná dievčina Brianna Rawlingsová bola v 17. týždni tehotenstva, keď jej osud zasadil strašnú ranu. Lekári mladej dievčine diagnostikovali vzácny a agresívny typ rakoviny krvi.

„Bola som veľmi šťastná, keď som zistila, že budem matkou – všetko, čo som kedy chcela, bolo mať rodinu , “ povedala mladá žena.

Takmer v polovici tehotenstva musela Brianna urobiť najťažšie rozhodnutie svojho života: ukončiť tehotenstvo a začať liečbu alebo pokračovať v nosení dieťaťa v nádeji, že bude všetko v poriadku. Mladé dievča sa rozhodlo nezačať liečbu a nechalo svojmu synovi možnosť vidieť tento svet.

Bohužiaľ, ale to nebol začiatok krásneho príbehu. Brianna mala v tele infekciu a lekári sa obávali, že by to mohla byť prenesená na dieťa. Jedinou cestou von bolo cisársky rez. Bábätko videlo tento svet o tri mesiace skôr a čelilo vážnym zdravotným problémom. Všetko úsilie lekárov bolo bohužiaľ bezvýsledné a chlapec po 12 dňoch zomrel.

V posledných chvíľach svojho života bol zahalený nekonečnou láskou svojej matky.

„Tých 12 dní s mojím synom bolo to najlepšie z celého môjho života“ Konečne som ho mohla držať v náručí, hovoriť, počítať mu prsty na nohách,“ povedala dievčina.

„Bola to veľmi ťažká, únavná a bolestivá životná etapa. Napriek tomu, že môj syn už nebol medzi nami, dal nám silu pokračovať a chorobu prekonať. Chcem prekonať túto strašnú chorobu. Verím, že to zvládnem,“ pokračovala. Spočiatku to vyzeralo, že sajej zdravotný stav zlepšuje, ale netrvalo to dlho. Jej stav sa začal rýchlo zhoršovať a lekári museli zrušiť transplantáciu kostnej drene, ktorá sa mala čoskoro vykonať. Namiesto toho jej bola ponúknutá experimentálna liečba, ktorá jej mala poskytnúť väčšiu šancu na prežitie.

Dievčaťu sa podarilo získať iba dve dávky tohto lieku. Brianna Rawlingsová svoj boj s rakovinou bohužiaľ prehrala.

Správu o jej smrti oznámila jej sestra s tým, že Briana je teraz opäť so svojím malým synom.

„Sme úplne zlomení, no zároveň je to pre nás jednoduchšie, pretože vieme, že ju  už nič nebolí a že už nebojuje bez toho, aby vedela, čo ju čaká. Milujeme ťa sestrička, lietaj vysoko a veď tých, ktorí nevedia, ako ísť ďalej bez tvojho nákazlivého úsmevu,“ napísala jej sestra Kort Rawlingsová na stránku „GoFundMe“, kde sa zbierali finančné prostriedky na jej liečbu.

Príbeh skončil smutne a tragicky, ale Brianna až do posledných chvíľ tvrdila, že svoje rozhodnutie nepodstúpiť chemoterapiu počas tehotenstva neľutuje. Veríme, že už je šťastná spolu so svojim synčekom tam hore… Odpočívajte v pokoji.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!