Toto je veľmi inšpiratívny príbeh muža, ktorý sa narodil bez rúk a aj napriek tomu sa z neho stal šikovný krajčír!

Madan Lal, 45-ročný muž pochádzajúci z Indie, je príkladom človeka, ktorý sa za žiadnych okolností nevzdáva. Napriek tomu, že sa narodil bez rúk, stal sa zručným krajčírom. V detstve mu pomáhali starí rodičia a nemal pocit, že by bol iný ako ostatné deti. Prvé predsudky pocítil vtedy, keď ho nechceli prijať do žiadnej školy. Hľadal spôsob, ako sa uživiť a keď mal 23 rokov, rozhodol sa naučiť šiť.

Kvôli jeho handicapu ho nechceli vziať do žiadnej tradičnej remeselnej dielne, preto cestoval od krajčíra ku krajčírovi a prosil ich o pomoc.

Napokon sa mu podarilo nájsť krajčíra, ktorého nedôvera nebola dosť silná na to, aby odolal jeho prosbám. Začal ho učiť a po desiatich dňoch skonštatoval, že Madan napriek všetkým prekážkam šiť zvládne. Otvoril si dielňu a obchodík vo svojej dedine a stal sa tam miestnym hrdinom. Niektorí obyvatelia sa báli, že ich oblečenie zničí, ale po čase si získal ich dôveru.

Tento výnimočný muž dokáže robiť nohami úplne všetko – živiť sa šitím šiat, oholiť sa, zafajčiť si aj hrať karty s priateľmi.

Inšpiratívny príbeh muža, ktorý sa narodil bez rúk a aj napriek tomu sa naučil šiť na šijacom stroji

Zdroj: youtube, tvbarcroft

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.