Toto malé dievčatko sa narodilo s jedinečnou pokožkou: Jej rodičia dúfajú, že ju okolitý svet príjme a nebude ju len odsudzovať…

Rodičia tejto bábiky dúfajú, že ich okolitý svet prijme a ocení krásu bábiky. Chcú, aby vyrastala v spoločnosti, ktorá akceptuje rozdiely a je voči nim otvorená.

Justin a Toneka z Dallasu sa do seba zamilovali na strednej škole a žijú spolu už 17 rokov. Toneka brala svoje tehotenstvo veľmi vážne, keďže len štyri týždne po pôrode nečakane prišla o svoje prvé dieťa.

Tentokrát sa pôrod vydaril a malá Jireh sa narodila, no nebola úplne „normálna“.

Mamičkine srdce začalo búšiť, keď uvidela novorodenca, keďže už nezvládala myšlienku na stratu resp. komplikácie s iným dieťaťom. Našťastie si mohla vydýchnuť, keďže lekár povedal, že ide len o pigmentové škvrny. Dievčatko bolo úplne zdravé, no telo mala pokryté čiernymi bodkami – zhubný vývin pigmentových buniek.

Najvážnejším problémom je zvýšené riziko melanómu.

Jej rodičia si založili účet na Instagrame, kde chcú jej jedinečný vzhľad ukázať čo najväčšiemu počtu ľudí. Chcú totiž, aby bol jej vzhľad čo najviac znormalizovaný, aby jej dvojfarebné telo nevzbudzovalo zvláštne pohľady. Chcú, aby v nej ľudia videli krásne dieťa, ako každé iné…

Sú presvedčení, že dnešná generácia je dobre vychovaná v akceptovaní rozdielov. Obaja však veria, že vychovajú sebavedomú ženu, ktorá si žiadne trpké komentáre nepripustí k srdcu.

Zdroj: _jirehjoy_/Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!