Túto ženu trpiacu rakovinou dojal čašník, ktorý jej podal tento jeden malý lístoček: Keď ho prečítala, na tvári sa jej objavil úsmev

Nikdy nemôžeme vedieť, akými problémami si ľudia okolo nás prechádzajú. Či už sa jedná o vašich priateľov, kolegov alebo len náhodné stretnutia v reštaurácii alebo v obchode. Láskavé gesto však môžeme urobiť všetci, kedykoľvek a kdekoľvek. 

Na prínos obyčajnej láskavosti by ste sa mohli opýtať Jeriny Edwarsovej, ktorej bola v roku 2016 diagnostikovaná rakovina prsníka. O niekoľko mesiacov neskôr, tesne pred plánovanou operáciou, sa celá rodina vydala na poslednú večeru. Stalo sa tak síce už pred niekoľkými rokmi, ale o dobrých skutkoch sa oplatí rozprávať stále! Spolu s rodinou sa rozhodli, že si vychutnajú čínske jedlo.

Práve na tomto mieste Jerina nedokázala zadržať slzy po tom, čo jej čašník odovzdal dojemný list. Jerina a jej rodina netušili, že ich niekto počas večere sleduje.

Nikto, kto si jednoducho nemohol nevšimnúť, že Jerina nemá žiadne vlasy. Pochopiteľne ako dôsledok prekonanej chemoterapie. Keď chceli zaplatiť, čašník im povedal, že už majú večeru zaplatenú.

Ten istý čašník pristúpil k ich stolu a podal jej list, ktorý tam pre ňu nechal veľkorysý cudzinec, ktorý za nich útratu zaplatil.

Čo bolo napísané v liste?

„Pred piatimi rokmi som prišiel o manželku, ktorá mala rakovinu. Viem, aké ťažké je si tým prejsť. Večera je na mňa. Veľa šťastia!

Jerina lístok ihneď vyfotografovala a zdieľala na svojom profile na Facebooku. Niet divu, že mnohí jej príbeh zdieľali a nakoniec sa žene podarilo nájsť muža, ktorý ich večeru zaplatil.

Ukázalo sa, že manželka tohto muža zomrela na vzácnu rakovinu kostí v roku 2012. Mali spolu tri deti, ktoré boli v podobnom veku ako deti Jeriny, keď ich matka zomrela. Vieme, že toto gesto ženu nevyliečilo, napriek tomu jej vyčarovalo úsmev na tvári!

Buďme k sebe ohľaduplní a robme dobré skutky!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.