Tvrdí, že bol mimo tela a ocitol sa v pekle: Toto je jeho desivá spoveď!

Tento muž tvrdí, že bol v pekle a strávil v ňom 23 minút. Popísal do detailu všetko, čo tam videl a zverejnil svoje priznanie. Okrem toho, že tam naozaj bol, napísal aj knihu o tom desivom zážitku.

Kresťan Bill Wiese ohromil pred vyše pätnástimi rokmi svet, keď vyhlásil, že navštívil peklo. Vo svojej knihe „23 Minutes in Hell“ tvrdí, že zažil mimotelové zážitky.

Predalo sa už milión kópií a podľa všetkého sa to stalo už v roku 1998. Bill Wiese tvrdí, že sa napil vody a medzitým sa ocitol v samotnom pekle.

Mužova vízia je desivá. Muž priznal, že v pekle strávil 23 minút, podľa neho sa všetko odohralo v roku 1998, keď sa mal prebudiť o tretej ráno a chcel sa napiť vody. Následne ho ale prepadol pocit, že je mimo svojho tela, ktorý opisuje ako „zážitok mimo tela“. Zrazu sa ocitol v dlhom tuneli, ktorý mieril priamo do pekla. Uvedomil si to ale neskoro.

Čím viac sa blížil ku koncu tunela, tým mu bolo väčšie teplo. Nakoniec Bill skončil v cele, ktorú dokázal podrobne popísať. Bola tam špina, kamene, miestnosť bola zafajčená a smrdela.

Tiež cítil teplo, ktoré mu nebolo príjemné. To najhoršie ale malo ešte len prísť. Bill totiž videl, že na tom mieste nie je sám. Dvaja démoni krúžili okolo neho a neskôr Bill videl aj utrpenie ostatných ľudí, ktorí sa do pekla dostali s ním. Démoni muža obkľúčili a nakoniec naňho zaútočili. Bill popísal, že sa cítil tak, akoby mu praskali všetky kosti v tele.

Neskôr ho démoni odniesli z cely a dostali ho na miesto, kde boli veľké plamene. Tam prvýkrát videl skutočných ľudí, ktorí ale vyzerali ako kostlivci a sami boli v plameňoch. Bolo počuť iba ich krik. Netrpeli ale všetci rovnakou mierou, démoni mali pripravených niekoľko stupňov trestov, ktoré používali. Nakoniec Bill podrobne popísal atmosféru v samotnom pekle.

Bolo tam neznesiteľné teplo, v ktorom sa veľmi zle dýchalo. K tomu prispieval aj neznesiteľný zápach, ktorý opísal ako kombináciu hniloby, splaškov a spaľovania síry.

Bill sa nakoniec dokázal vrátiť späť do svojho tela, ale jeho cesta do pekla a späť trvala dlhých 23 minút. Muž nakoniec svoje zážitky napísal knižne, aby sa o nich dozvedelo čo najviac ľudí.