Učiteľ sa postaral o tohto autistického chlapca s Downovým syndrómom, keď sa mu narušil jeho zabehnutý režim: Pozrite sa, čo urobil!

Keď osemročný chlapček LJ čakal na školský autobus, ktorý meškal, bola to pre neho posledná kvapka. Mal toho dosť. Kým mu však nepodal pomocnú ruku učiteľ, ktorý je asistent riaditeľa školy.

LJ je 8-ročný  študent základnej školy. Trpí Downovým syndrómom a bol u neho diagnostikovaný autizmus.

Napriek tomu mu jeho ťažký osud nebráni, aby sa aspoň pokúsil viesť normálny život ako ostatné deti v jeho veku. Jeho blízke okolie chlapca opisuje ako skvelé dieťa, v ktorého prítomnosti sa cítite príjemne.

Po dlhom a náročnom dni v škole, keď LJ čakal na školský autobus, ktorý ale meškal. Podráždený a naštvaný chlapec si ľahol na zem a jednoducho sa odmietal pohnúť.

Pre osobu s takýmto postihnutím je dôležitý režim a pravidlá, hoci sa pre obyčajného človeka nemusí rúcať svet, keď má dopravný prostriedok oneskorenie, pre chlapčeka išlo o skutočný problém. Vtedy prišiel na pomoc nový zástupca riaditeľa školy.

A čo urobil? Ľahol si k LJovi na zem, aby skontroloval, či je v poriadku a začal sa s ním rozprávať. A zabralo to. Napriek tomu, že chlapcova rodina žije na druhom konci mesta, chlapec stále chce navštevovať práve túto základnú školu, pretože sú tu takí ľudia ako tento muž.

Mamička chlapca, bola z jednania učiteľa unesená. Je krásny pocit vedieť, že existujú ľudia, ktorým na vašom dieťati toľko záleží.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!